Animovaný film Lamya’s Poem: Nejtěžší bitvy, kterým čelíme, jsou většinou ty v nás

Animovaný film Lamya’s Poem: Nejtěžší bitvy, kterým čelíme, jsou většinou ty v nás 4 obrázky v galerii
Lamya´s Poem | Foto: WestEnd Films
Když je vám 12 let a utíkáte z válkou zasažené Sýrie, je těžké najít něco, co by vás přivedlo na jiné myšlenky a odpoutalo pozornost od vší té hrůzy kolem.

Dívka jménem Lamya ale svůj únik našla díky sbírce perských básní z 13. století od básníka Rúmího. S jejím příběhem se setkáte v novém animovaném snímku s názvem Lamya’s Poem.

Lamya's Poem | Foto: WestEnd Films

Autorem scénáře a režisérem filmu je Alexander Kronemer, kterého ke vzniku filmu vedl jeden z Rúmího citátů - "Zranění je místo, kde do vás vstupuje světlo." “Lamya’s Poem je o konfliktu mezi dobrem a zlem, který se odehrává v každém z nás," uvedl na adresu svého filmu tvůrce. "Snímek nabízí náhled do světa rozděleného válkou a invazí, navíc ukazuje, že nejtěžší bitvy, kterým čelíme, jsou většinou ty v nás."

Lamya's Poem | Foto: Pip Animation Studios

Snímek je nyní nabízen distributorům v Annecy, první záběry pak budou představeny na festivalu v Cannes. Tvůrci si každopádně zvolili animaci, která odpovídá danému námětu. Inspiraci si vzali z grafických románů a klasických maleb, aby vytvořili vizuální paletu, která ve výsledku vypadá jako malba vodovkami. Převážná část animace je ve 2D, budou do ní ale zakomponovány i prvky 3D.

Ankety
Jaký film s Evou Green máte nejraději?
Snílci (2003)
Království nebeské (2005)
Casino Royale (2006)
Perfect Sense (2011)
Temné stíny (2012)
300: Vzestup říše (2014)
Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)
Jiný
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist