Kenneth Branagh jako Hercule Poirot. Jak dlouho ještě?

Kenneth Branagh jako Hercule Poirot. Jak dlouho ještě? 3 obrázky v galerii
Kenneth Branagh jako Hercule Poirot | Foto: Twentieth Century Fox
Branaghova verze slavného románu Aghaty Christie Vražda v Orient expresu sice nepatřila mezi nejvýdělečnější hity roku, ale rozhodně mezi diváky nezapadla a vysloužila si od nich velmi vysoké hodnocení. Není tedy divu, že vznikne pokračování.

Kenneth Branagh na letošní podzim plánuje premiéru filmové adaptace dalšího románu slavné spisovatelky Smrt na Nilu. A stejně jako v případě prvního snímku půjde o herecký koncert. V jednotlivých rolích se představí Armie Hammer, Gal Gadot, Rose Leslie, Annette Bening, Russell Brand a další.

Vražda v Orient Expresu | Foto: CinemArt CZ

Sám režisér si samozřejmě i podruhé střihne roli slovutného detektiva Herculea Poirota, pro kterého jeho "literární matka" připravila více než 35 různých případů. Logicky tedy vyvstává otázka, jak to Branagh vidí s Poirotovou budoucností a stránka ComingSoon.net se na to ráda zeptala.

"Hercule Poirot je velmi odolnou postavou od samého začátku, kdy ho Agatha Christie napsala," uvedl Branagh v rozhovoru. "Ze všech jejích postav je on tou, která si zaslouží velkou budoucnost, ať už ve filmu nebo v televizi. Michael Green se ve svém scénáři k Smrti na Nilu postaral o to, aby jeho postavu ještě prohloubil a rozšířil, čímž mu jako moderní verzi této postavy dal další možnosti, co by mohl dělat dál. Je tedy možné, že by jeho příběhy mohly pokračovat i v jiných médiích. Ještě nevím jak, ale je to možné."

Vražda v Orient Expresu | Foto: CinemArt CZ

Není to tedy ani ano, ale ani ne. Navíc to vypadá, že by o to měl sám zájem, jelikož na konci rozhovoru dodal: "Když budeme mít dost času a dost lidí, kteří by ho chtěli vidět, uděláme to."

Teď je jen otázkou, zda o to jako diváci stojíte a jaký Poirotův případ byste ještě chtěli vidět?

Ankety
Jaký film s Evou Green máte nejraději?
Snílci (2003)
Království nebeské (2005)
Casino Royale (2006)
Perfect Sense (2011)
Temné stíny (2012)
300: Vzestup říše (2014)
Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)
Jiný
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist