Dočkáme se Wanted 2? A jak by mohlo vypadat?

Dočkáme se Wanted 2? A jak by mohlo vypadat? 7 obrázků v galerii
Wanted (2008) | Foto: Universal Pictures
Akční komiksovka by mohla mít velmi nezvyklé pokračování.

Wanted Timura Bekmambetova (Noční hlídka, Abraham Lincoln: Lovec upírů) v době vzniku patřil mezi nejvýraznější komiksové adaptace. Marvel daný rok teprve začínal, takže o přehlcenosti filmových komiksů tehdy mluvit ještě tak úplně nešlo. Bekmambetův snímek je velká divočina, hvězdně obsazená (James McAvoy, Angelina Jolie, Morgan Freeman), vizuálně velmi bohatá a opojná, nápaditě akční a dějově sympaticky šílená a vcelku originální.

Wanted | Foto: Universal Pictures

O pokračování se spekuluje už delší dobu a Bekmambetov se k němu nyní velmi zajímavě vyjádřil. Kazašský režisér se totiž v posledních letech intenzivně věnuje tvorbě filmů, které se kompletně odehrávají na plochách počítačů, notebooků, mobilů apod. (viz horor Odebrat z přátel). Sám v tomto stylu (tzv. screenlife) před dvěma lety zrežíroval thriller Profil. A teď prohlásil, že by takto mohlo vypadat i druhé Wanted. Bekmambetov to odůvodnil tím, že v současnosti prý profesionální zabijáci nepoužívají ani tak klasické zbraně, jako spíš moderní techniku (od mobilů až třeba po drony), takže by v tomto specifickém pojetí film mohl fungovat.

Je tedy otázkou, do jaké míry tento odvážný a velmi riskantní nápad svérázný filmař myslí vážně. A zda druhý díl stylového nářezu nakonec vůbec vznikne...

Wanted | Foto: Universal Pictures
Ankety
Jaký film s Evou Green máte nejraději?
Snílci (2003)
Království nebeské (2005)
Casino Royale (2006)
Perfect Sense (2011)
Temné stíny (2012)
300: Vzestup říše (2014)
Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)
Jiný
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist