4.6.2020, 15:00

Premiéry v kinech: O rodičích, dětech, ledních medvědech a jízdních kolech

Premiéry v kinech: O rodičích, dětech, ledních medvědech a jízdních kolech 5 obrázků v galerii
Volej mámu! | Foto: Film Europe
Tuzemský dokumentární film, dvě evropské komedie a koprodukční rodinný animák usilují počínaje dneškem o návštěvníky kin. Budou vyslyšeni?

MŮJ OTEC ANTONÍN KRATOCHVÍL (režie: Andrea Sedláčková)

Emigroval, aniž viděl svého syna. Načež se proslavil na poli světové fotografie. Nyní se Antonín Kratochvíl spolu s potomkem střetává v celovečerním dokumentárním filmu, aby zavzpomínal na zlomové okamžiky života a konfrontoval se se synem jdoucím v otcových šlépějích. Dokumentární film Můj otec Antonín Kratochvíl těží z přítomnosti výrazných osobností a působivých fotografických děl. Chvílemi nicméně zůstává jeho poselství ztraceno takříkajíc v překladu málomluvného "hrdiny".

Recenze snímku si přečtete zde. Prozatím 67 procent.


RAOUL TABURIN (režie: Pierre Godeau)

Další frankofonní feel good komedie v českých kinech. Raoul Taburin pojednává o jednom opraváři jízdních kol, který má zajímavé tajemství - nikdy neuměl jezdit na bicyklu. Když se v poklidném městečku, kde Raoul žije, zjeví fotograf toužící po tom dostat opraváře na jízdní kolo, rázem je problém na světě. Tvůrci snímku se inspirovali knihou Jeana-Jacquese Sempého (autor Mikulášových patálií).

Dle dostupných recenzí se však poetiku nepodařilo do filmu tak docela dostat. Ale posuďte to sami.


VOLEJ MÁMU! (režie: Lisa Aschan)

Ach ty vztahy. Ujetá švédská komedie Volej mámu! se zaměřuje na pouto matek a dcer, nevyslovená přání a toužebně očekávané omluvy. Hlavní postavou posledního snímku kinopremiér je pětatřicetiletá Niki rekapitulující dosavadní vztahy a životní rozhodnutí. Schválně, kde najde bezpečnou náruč, když všechno ostatní zkrachuje?


LEDOVÁ SEZÓNA: ZTRACENÝ POKLAD (režie: Richard Finn, Tim Maltby)

A na závěr další animovaný kus z (nekonečné) série Ledová sezóna. V novince s podtitulem Ztracený poklad se lední medvěd Norm vydává do exotické džungle vyhledat vzácný artefakt. Podaří se mu včas vrátit poklad zpátky na bezpečné místo a zabrání tak katastrofě?


Seznam všech červnových premiér najdete ZDE.


Chystáte se tento týden do kina?
Ano.
Ještě nejsem rozhodnut/a.
Ne.
Ankety
Ocenili byste čtvrtý díl Návratu do budoucnosti?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist