Seriály, které vyměnily jednu z hlavních hvězd (a jak dlouho jim to vydrželo)

Seriály, které vyměnily jednu z hlavních hvězd (a jak dlouho jim to vydrželo) 10 obrázků v galerii
Smrtonosná zbraň (3. série) | Foto: Fox Network
Není to tak dávno, co jsme se dozvěděli, že Ruby Rose po jediné sérii odložila kápi Batwoman. Dnes jde v televizi první díl třetí řady seriálové Smrtonosné zbraně, kde také došlo ke střídání. Dáme tak do placu pár příkladů, kde se nahrazovala hlavní hvězda (nebo minimálně jedna z hlavních hvězd) a jak dlouho to daným show vydrželo.

SMRTONOSNÁ ZBRAŇ (2016–2019)

Smrtonosná zbraň | Foto: Fox Network

Série s Crawfordem: 2
Série se Scottem: 1

A začneme rovnou u dua Riggs/Murtaugh. Během produkce druhé série byl Clayne Crawford (Riggs) obviněn z toho, že se párkrát choval ke štábu hrubě. Hlavní spor měl s druhou hvězdou Damonem Wayansem (Murtaugh) a televize se rozhodla Crawfordovu postavu zabít a nahradit ji nováčkem v podání Seanna Williama Scotta. Riggs byl nicméně v Crawfordově podání hodně populární, sledovanost postupně klesala a Wayans nakonec v průběhu natáčení třetí řady řekl, že "už je příliš starý na tyhle sra*ky" (abychom parafrázovali jeho postavu) a že taky v show končí. A bylo vymalováno.

VŠICHNI STAROSTOVI MUŽI (1996-2002)

Všichni starostovi muži | Foto: ABC

Série s Foxem: 4
Série se Sheenem: 2

Všichni starostovi muži vznikli proto, že jejich autoři viděli Michaela J. Foxe jako poradce prezidenta ve filmu Americký prezident a řekli si, že by to byla skvělá postava do sitcomu. Nakonec se Fox stal "jen" zástupcem starosty, představy autorů se ale potvrdily - diváci si ho v roli okamžitě zamilovali a šlo o obrovský hit. Bohužel se během natáčení u Foxe natolik zhoršil jeho zdravotní stav (od počátku devadesátých let herec bojuje s Parkinsonovou chorobou), že musel odstoupit. S tím odešlo i několik herců, kteří bez něj nechtěli pokračovat. Jeho místo zkusil zastoupit Charlie Sheen a nedělal to úplně špatně (ostatně v sitcomech je jako doma), ale charakter show se díky Charliemu přeci jen proměnil až příliš a střídání vydrželo pouhé dvě sezóny.

DVA A PŮL CHLAPA (2003–2015)

Dva a půl chlapa | Foto: Columbia Broadcasting System

Série s Sheenem: 8
Série se Kutcherem: 4

A od Sheena nepůjdeme daleko, protože jeho vyhazov z Dva a půl chlapa je všeobecně dobře známý. Charlie byl ve své roli fantastický, svou pozici nejlépe placené televizní hvězdy planety si ale užíval až příliš a nakonec se s ním produkce po sérii průšvihů rozloučila. Do rozjetého vlaku nastoupil Ashton Kutcher, což nebylo v rámci možností nejhorší střídání, ale celá ta linie okolo sebevražedného miliardáře byla hrozně upachtěná. První série s Kutcherem ve sledovanosti každopádně zaválela (fanoušci byli hodně zvědaví, jak si tvůrci povedou), ale pak už to padalo. Přesto to lze považovat za jedno z úspěšnějších střídání, protože Kutcher vydržel v sedle čtyři série.

ZLATÁ SEDMDESÁTÁ (1998 - 2006)

Zlatá sedmdesátá | Foto: Carsey-Werner Distribution

U Kutchera ještě nějakou dobu zůstaneme, protože v rámci sitcomů tak trochu funguje jako magnet na problematické výměny. V případě hitu Zlatá sedmdesátá odešel z show společně s Topherem Gracem na začátku osmé série. Autoři chtěli prázdné místo "zalepit" postavou Randyho (Josh Meyers), který v sobě v rámci charakterizace tak trošičku kombinovala obě odcházející postavy. A vůbec to nefungovalo. Společně s několika dalšími mizernými tvůrčími rozhodnutími (z nichž nejvíce trčelo naprosto nesmyslné rozbití vztahu Jackieho a Stevena) to vedla k rychlému konci oblíbené show.

Série s Gracem a Kutcherem: 7 (+ pár dílů osmé)
Série se Meyersem: 1

RANČ (2016-2020)

Ranč | Foto: Netflix

A ještě jednou Kutcher, tentokrát v sitcomu pro Netflix. Ranč je v rámci žánru poměrně unikátní projekt, protože navzdory přidanému umělému smíchu řeší závažné sociální problémy lidí žijících na malém americkém městě. Producenti (mezi nimi i Kutcher) si úspěch pojistili mimo jiné tím, že mu bráchu hraje Danny Masterson aka Steven ze Zlatých sedmdesátých. Zafungovalo to skvěle - ti dva si opravdu před kamerou rozumí. V průběhu natáčení třetí série se ale naplno rozhořela kauza #MeToo a několik žen obvinilo Mastersona ze znásilnění. To vedlo k jeho rychlému odejmutí ze seriálu a jakkoli nebyl nový příbuzný v podání Daxe Sheparda nejhorší náhradou, bylo až příliš patrné, jaké boty vyplňuje. A show rychle skončila.

Série s Mastersonem: 3
Série se Shepardem: 1

NA ZDRAVÍ (1982-1993)

Na zdraví | Foto: NBC

Série s Long: 5
Série se Alley: 6

Kultovní sitcom Na zdraví by tratil s každou postavou, protože vesměs všichni se podíleli na zápletkách. Ve středu dění ale jednoznačně byl vztah Sama (Ted Danson) a Diane (Shelley Long). Měli takové to sexy "protiklady se přitahují" jiskření, jaké v té době televize uměly (viz Měsíční svit). Long ale po páté sérii nečekaně skončila. Překvapivě za tím není žádné drama. Zkrátka měla původní kontrakt na pět let a vždy plánovala poté odejít. Její místo zastoupila Kirstie Alley jako drsná Rebecca, ale tahle charakteristika rychle vzala za své, protože nefungovala. Stejně tak snaha o zopakování složité chemie ústředních postav. Motiv hašteřících milenců nadobro zmizel a zůstal "jen" vynikající sitcom. A držel i po odchodu Long pořádně dlouho.

BEVERLY HILLS 90210 (1990–2000)

Beverly Hills 90210 | Foto: Fox Network

Série s Doherty: 4
Série s Thiessen
: 6

Show, kterou v devadesátých letech milovali teenageři celého světa. Každá postava měla svoje, všichni ale samozřejmě "žrali" hlavně Brendu, Brandona a Dylana. Takže když Shannen Doherty aka miláček davů dostala padáka proto, že byla na place za nesnesitelnou blbku, dost to diváky šokovalo. Na její místo nastoupila mrcha Valerie v podání Tiffani Thiessen. Fanoušci Brendy každopádně později dostali slušný nášup, protože si Doherty roli zopakovala jak v obou sériích Nové generace, tak i v loňském rebootu.

ČARODĚJKY (1998–2006)

Čarodějky | Foto: WB Television Network

Série s Doherty: 3
Série s McGowan
: 5

A ještě jednou Doherty. Když tvůrci Čarodějek oznámili její obsazení do seriálu, dost tím překvapili (působilo to jako sebevražedná mise). A nakonec skutečně došlo na to, co se čekalo - Doherty měla problémy s ostatními členy štábu, pila, nechodila na natáčení včas a nakonec dostala padáka. Na její místo nastoupila Rose McGowan, vydržela o dvě řady déle a podle ohlasů tím show nijak zvlášť neutrpěla (i když Doherty byla znovu za tahouna).

Ankety
Sledovali byste dále Ordinaci, i kdyby byla pouze na Voyo?
Určitě ano, seriál miluji a klidně za něj budu platit!
Možná ano, ale platit se mi za to nechce
Spíše ne, za ty peníze mi to nestojí
Nekoukal bych na to, ani kdyby za to platili oni mně
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist