26.5.2020, 16:54

Brzy v kinech: Působivá, tajemná i hanobená. Tantra a její kořeny

Brzy v kinech: Působivá, tajemná i hanobená. Tantra a její kořeny 9 obrázků v galerii
Příběh tantry | Foto: producenti filmu
Po devíti letech od premiéry Tantry (2011) režiséra Benjamina Tučka se na fenomén tantrické nauky vlastním pohledem zaměří jiný autor tuzemských dokumentárních filmů, Viliam Poltikovič. Jaká bude "jeho" tantra?

O čem to je: Tantra je tajemná, provokující, těžko uchopitelná, kontroverzní, velebená i hanobená, ale především jedinečná, působivá, svobodomyslná a účinná cesta k poznání sebe sama a našich možností. Celovečerní dokumentární film Viliama Poltikoviče představuje tantru v její původní podobě hinduistické a buddhistické, dotkne se i současné neotantry.

Příběh tantry se prolíná s příběhem svérázné tantrické umělkyně Papiy Ghoshal, která přebývá v Kalkatě, Londýně a na Zbraslavi. Navštívíme místa, kde tantra žije od nepaměti, nahlédneme do mocných i bizarních rituálů a praktik v Indii i v Tibetu. S tantrou nás seznámí významné osobnosti jako je 14. dalajlama, Daniel Odier, Rob Preece, Ánandí Má, Stanislav Grof, Chokyong Palga rinpočhe a další. (Bontonfilm)

Tantra (2011) | Foto: Aerofilms

Tantra z roku 2011 se na fenomén snažila nahlédnout skrze seance provozované na našem území za účasti a výpovědí hereček Simony Babčákové a Lenky Vychodilové.

Nový Příběh tantry režiséra Viliama Poltikoviče (Zrcadlení tmy, Smrt jako brána) půjde jak po "praktické stránce" tantry, tak po kořenech a původních místech vzniku nauky, která v sobě snoubí dávné vědění i tolik diskutovanou erotiku a otevřenou tělesnost. Ta je však pouhým spouštěčem ozdravných kúr a dalších stavů vycházejících z provozování tantry.

Příběh tantry: Trailer

Příběh tantry | Foto: producenti filmu

V českých kinech budete moci na Příběh tantry prvně vyrazit 18. června 2020.

Ankety
Navštívili jste již někdy Animefest?
Ano.
Ne.
O existenci Animefestu jsem do této doby neměl/a tušení.
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist