Brzy v kinech: Příběh plachého brýlatého outsidera, který „vyfouknul“ Karlu Gottovi Zlatého slavíka

Brzy v kinech: Příběh plachého brýlatého outsidera, který „vyfouknul“ Karlu Gottovi Zlatého slavíka 11 obrázků v galerii
Meky | Foto: Bontonfilm
Novinář a režisér Šimon Šafránek před lety zaujal dokumentárním filmem o tuzemských průkopnících skateboardingu. King Skate obdržel v roce 2019 cenu Českého lva a stejný tvůrčí tým nyní představuje novinku s prozaickým názvem Meky.

O čem to je: Jeho jméno a hity znají všichni, Žbirku samotného a jeho skutečný život zná ale málokdo. Přitom se podobá skvělé písni, má strhující příběh, tempo, emoce a překvapení. Energický filmový portrét Meky představuje populárního zpěváka z těsné blízkosti, zcela otevřeně a upřímně a v nečekaných souvislostech i s humorem. (Bontonfilm)

Snažili jsme se udělat filmový portrét, jaký tu není. Bez sentimentu a patosu, zato s humorem. Energický a podvratný. S hlasitou muzikou, a především pokud možno upřímný a emocionální, lidský,“ říká režisér filmu Šimon Šafránek.

Co všechno potkalo Mekyho Žbirku od chvíle, kdy poprvé vzal do ruky kytaru, až do momentu, kdy svůj život odhalil filmařům? Býval dlouhovlasým rockerem i britským elegánem, ještě před plnoletostí hrával jako námezdní muzikant v cizině, zažil ztrátu bratra, vyhazov z kapely stejně jako davy fanynek, slávu a hudební triumfy, má za sebou odchod do ústraní i velký návrat. Jak se vyrovnal s havárií blízké osoby a se svody všemocné komunistické strany v době socialismu? Film Meky vypráví o naprosté oddanosti hudbě, o víře ve vlastní cestu, přestože často vedla jinudy, než mu všichni doporučili.

Meky bude mít v českých kinech premiéru 9. července 2020.

Meky | Foto: Bontonfilm
Ankety
Zaujal vás Shang-Chi?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist