17.5.2020, 10:00

Nejvíce prokletý snímek poslední doby dostává už zase nové datum premiéry

Nejvíce prokletý snímek poslední doby dostává už zase nové datum premiéry 7 obrázků v galerii
Noví mutanti | Foto: CinemArt CZ
Kdy konečně uvidíme Nové mutanty v kinech?

Pojďme si to celé ještě jednou připomenout. Noví mutanti začali pod hlavičkou studia Fox vznikat už v červenci 2017 a byli zamýšleni jako spinoff série X-Men, pojednávající o skupince mladých mutantů uvězněných v tajném zařízení. Natáčení skončilo v září téhož roku, ale od té doby se snímek ne a ne podívat do kin. Původní datum premiéry bylo stanoveno na 13. dubna 2018, přičemž ještě na konci předchozího roku vyšel první trailer. Jenže studio si nakonec vyžádalo přetáčky a plánované uvedení se posunulo takřka o rok na 22. února 2019. Další zpoždění následovalo z důvodu toho, že X-Men: Dark Phoenix měl dostat v kinech přednost, takže se Mutanti přesunuli na 2. srpen 2019. Jako naschvál, také druhý zmiňovaný film musel zpět do střižny a předpokládalo se další zdržení, tudíž se prokletý projekt, v němž si mladé mutanty zahráli Maisie Williams, Anya Taylor-Joy či Charlie Heaton, posunul na 3. duben 2020. A když už se vše zdálo v pořádku, udeřil koronavirus.

Noví mutanti | Foto: WDW News Today

Jak je známo, 20th Century Fox už navíc delší dobu spadá pod studio Disney, takže ještě před pár dny nebylo vůbec jasné, zda se Noví Mutanti do kin vůbec podívají. Po posledním zdržení se nahlas hovořilo o premiéře na Disney+, kam ostatně rovnou zamíří i další velký disneyovský projekt, a to Artemis Fowl od režiséra Kennetha Branagha. Mutanti se však nevzdávají a nyní bylo ohlášeno, že se do kin skutečně probojují (doslova) a diváci je uvidí 28. srpna 2020.

Mnoho zejména komiksových fandů se jistě nemůže dočkat, zatímco zvědavost panuje i kolem budoucnosti této nastupující značky a jejích charakterů. Noví mutanti měli být původně první částí plánované trilogie a potom, co práva spadla do klína Disneymu, může dojít rovněž k zapojení postav ze světa X-Menů do Marvel Cinematic Universe. Vše ale bude záležet především na tom, jaký dojem 'prokletý' snímek zanechá - podle všeho proběhla již řada testovacích projekcí, publikum bylo ve většině případů nadšeno a opakovaným zdržením ve finále nikdo moc nerozumí. Tak snad to letos v srpnu konečně klapne a přesvědčíme se na vlastní oči.

Ankety
Zaujal vás Shang-Chi?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist