14.5.2020, 16:15

Premiéry v kinech: Přízeň se nedá koupit. Ale co zábava?

Premiéry v kinech: Přízeň se nedá koupit. Ale co zábava? 9 obrázků v galerii
Afrikoku na Pionýru | Foto: Aerofilms
V pondělí 11. května začala v České republice za speciálních bezpečnostních podmínek po delší době promítat vybraná kina a multiplexy. O naši přízeň a důvěru se ucházejí nejen spolu s premiérovými tituly, ale též s filmy, které byly premiérovány před začátkem koronavirové pandemie. Pojďme se ale zaměřit na snímky, které mají premiéru dnes.

POSLOUCHEJ (režie: David Laňka, Martin Müller)

Závan čerstvého větru by do tuzemského thrillerového subžánru rádo vneslo duo režisérů Laňka-Müller díky psychologicky laděnému snímku Poslouchej. Příběh Elišky a Adama (Kristýna Podzimková-Aleš Bílík) pojednává o nevěře a tajemném hlase domnělé milenky, který Eliška ne a ne vytěsnit z hlavy. Co je přelud a co mrazivá skutečnost?

Ambice v podání tvůrců nicméně berou za své a jejich snímek se řadí po bok dřívějších počinů jako Důvěrný nepřítel (2018) či Daria (2020), které se utopily v překombinovanosti, jejich tvůrci zaspali dobu či sklouzli k nechtěné trapnosti-parodii. Recenze filmu Poslouchej si můžete přečíst zde.


AFRIKOU NA PIONÝRU (režie: Marek Slobodník)

Fenomenální série s Trabanty Dana Příbáně vzala za své. Nyní se ke slovu hlásí Jawa Pionýry a jejich africké dobrodružství! Narozdíl od výše uvedeného snímku titul Afrikou na Pionýru nic neřeší, jen se pokouší přitáhnout blázny do motosportů a expedic a třeba též navázat na úspěšnou "žlutou" sérii Dana Přibáně. Bude na to Marek Slobodník mít? Dozvíme se už v pondělí v komentovaném žebříčku tržeb a návštěvnosti českých kin.


LOV (režie: Craig Zobel)

Je jich dvanáct, ale to se velmi rychle změní. Budou totiž náhle umírat! Ke slovu se po delší době hlásí též další hororový přírůstek, vyvražďovačka s jednoduchým a rázným názvem Lov. V hlavní roli se představí Betty Gilpin (Nenávist, Psí poslání 2, Spolujízda), která se o své místo na slunci bude jaksepatří rvát.

Jak se Lov líbil recenzentům? Jejich názory si přečtete zde.


DOKONALÝ PACIENT (režie: Mikael Håfström)

Na plátna kin míří též švédský thriller inspirovaný kontroverzní postavou Thomase Quicka, muže, který se přiznal k několika vraždám. Případ Thomase Quicka poukazuje na tamní právní systém, kdy byl muž odsouzen za absence jakýchkoliv důkazů, nýbrž pouhým vlastním přiznáním. Snímek sleduje reportéra Hannese Råstama, který se nevinu muže označovaného jako chorobného lháře a odsouzeného na doživotí na psychiatrickém oddělení snaží dlouhé roky prokázat.

Recenze Dokonalého pacienta si přečtete zde.


Seznam všech květnových premiér najdete ZDE.


Chystáte se tento týden do kina?
Ano.
Ještě nejsem rozhodnut/a.
Ne.
Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články