10.5.2020, 21:30

Zaklínač: Proč původně Henry Cavill roli Geralta nedostal?

Zaklínač: Proč původně Henry Cavill roli Geralta nedostal? 15 obrázků v galerii
Zaklínač | Foto: Netflix / CD Projekt
Ze Zaklínače se stal jeden z největších hitů Netflixu. Zasadil se o to i Henry Cavill, který do role Geralta z Rivie dal opravdu všechno. Málem ale vysněnou roli nedostal.

Když se začalo mluvit o seriálové adaptaci populárního Zaklínače, Cavill rozhodně nebyl číslo jedna na fanouškovském listu. Samotný herec se tím ale nenechal odradit, protože doslova miloval hru a chtěl postavu hrát za každou cenu. Takže jakmile vyšlo najevo, že seriál bude, Cavill neustále otravoval svého agenta, aby bombardoval Netflix a zajistil mu konkurz. To bylo v době, kdy ještě producentka Lauren Schmidt Hissrich neměla v ruce ani jeden scénář a neviděla proto smysl v tom, aby něco dohadovala. A Cavilla rovnou odmítla s tím, že jeho ustavičné naléhání jí přišlo otravné.

O pár měsíců později už Hissrich pracovala na prvním scénáři a měla okolo 200 adeptů na roli Geralta. Cavillův hlas jí ale uvízl v hlavě, zatímco psala postavě dialogy. A protože Cavill nepolevoval a dále tvůrce show i Netflix bombardoval, rozhodla se mu dát druhou šanci. Znovu se s ním setkala, tentokrát na pořádném konkurzu a Cavill roli získal. Nakonec se ukázalo, že jde o správnou volbu. Hardcore fanoušci předlohy si sice vždy najdou prostor ke kritice, ale rozhodně se musí Cavillovi nechat, že se s rolí popral se ctí.

Zaklínač | Foto: Netflix
Zaklínač | Foto: Netflix
Ankety
Přáli byste si prodej nové bondovky streamovacím službám?
Ano
Ne, chci film vidět v kině!
Je mi to jedno, Bond mě nezajímá
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist