Trailer: "Začala na mě mluvit tráva." Celebrity ve stavu drogového opojení

Trailer: "Začala na mě mluvit tráva." Celebrity ve stavu drogového opojení 4 obrázky v galerii
Halušky: Dobrodružství s psychedeliky | Foto: Netflix
Netflix se v rámci své původní tvorby čím dál častěji zaměřuje na pozoruhodné dokumentární série i celovečerní dokumenty. Počínaje 11. květnem si na jeho platformě budete moci pustit snímek Halušky: Dobrodružství s psychedeliky (2020), ve kterém se celebrity svěřují se svými drogovými experimenty.

O čem to je: Nejlepší tripy a nejhorší jízdy na halucinogenech? Podívejte se na neuvěřitelné a vtipné příběhy celebrit, které dokument oživuje pomocí animací a rekonstrukcí. Příběhy od Stinga, Sarah Silverman, Bena Stillera či zesnulých hvězd Carrie Fisher a Anthonyho Bourdaina. (Netflix)

V dokumentu Halušky: Dobrodružství s psychedeliky hrají hlavní roli poutavé, ujeté a poučné příběhy, dohrávané záběry a animované scény spolu s hudbou rámující téma psychedelických drog. Ti, co své zkušenosti popisují, ale rozhodně nechtějí jen pobavit a otevřít pomyslné 13. komnaty, ale též upozornit na odvrácenou stranu látek pozměňujících vědomí.

Halušky: Dobrodružství s psychedeliky | Foto: Netflix

Na novém netflixovském přírůstku je nejzajímavější fakt, kam se lidská společnost v souvislosti s informovaností a možností šířit informace ohledně drog posunula. To, co lidé od 60. let minulého století (a mnohdy i mnohem dříve) zakoušeli, ale málokdy o tom mluvili, dnes přestává být tabu. Vědci se zabývají pozitivními účinky LSD a dalších látek na lidský mozek, psychiku a možnou léčbu (u nás například Česká psychedelická společnost). I když cesta od myšlenek k možné praxi bude ještě pořádně dlouhá (případy, kdy tuzemské důchodce popohání soud kvůli domácímu pěstování marihuany, jsou de facto na denním pořádku).

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články