Juraj Jakubisko slaví narozeniny pracovně: dokončuje triky k filmu "Perinbaba a dva světy"

Juraj Jakubisko slaví narozeniny pracovně: dokončuje triky k filmu "Perinbaba a dva světy" 6 obrázků v galerii
Perinbaba a dva světy | Foto: Bontonfilm
Juraj Jakubisko se narodil 30. dubna 1938 a v těchto dnech slaví své 82. narozeniny. Přestože se práce drtivé většiny ostatních filmařů zastavily, Jakubisko stráví narozeniny pracovně ve studiu, kde dokončuje trikové scény ke svému magickému filmu „Perinbaba a dva světy“.

Narozeniny musí stranou, jediná oslava, na kterou se teď těším, je ta, až oslavíme premiéru nové Perinbaby v kinech,“ říká sám Juraj Jakubisko. „Současný stav se prací na dokončování samozřejmě nepříjemně dotknul, ale přesto pokračujeme a blížíme se k cíli. Beru to jako daň za to, že jsem se na stará kolena pustil do práce s počítačovými triky,“ pokračuje s nadhledem Jakubisko.

Juraj Jakubisko je jedním z posledních mohykánů Československé nové vlny a tvůrce mezinárodního významu, o němž se učí studenti filmových fakult po celém světě. Známý je i obdiv Federica Felliniho k jeho filmům. Za svůj život získal Juraj Jakubisko i jeho filmy více než 90 ocenění po celém světě, několik uznání získal například na filmovém festivalu v Benátkách.

Premiéra snímku Perinbaba a dva světy je v plánu na prosinec 2020.

Ankety
Ocenili byste čtvrtý díl Návratu do budoucnosti?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist