29.4.2020, 12:07

Pandemie má nečekanou dohru - největší řetězec kin nebude promítat filmy Universalu (mj. série Rychle a zběsile a Jurský svět)

Pandemie má nečekanou dohru - největší řetězec kin nebude promítat filmy Universalu (mj. série Rychle a zběsile a Jurský svět) 6 obrázků v galerii
Jurský park | Foto: Universal Pictures
Když došlo k nečekanému zavření kin, znamenalo to zrušení řady očekávaných premiér. Někdo vyčkává, jiný se rozhodl vydat cestou distribuce přes internet. Konkrétně do virtuálního světa skočili v Universalu filmem Trollové: Světové turné.

A ukázalo se, že je o premiéry na internetu zájem. Snímek zbořil veškeré dosavadní rekordy, studio eviduje více než 5 milionů platících diváků a snímek vydělal online téměř 100 milionů dolarů. A v tomhle případě má navíc slovo "vydělal" větší váhu, protože přirozeně odpadla provize pro kina.

V Universalu jsou podle očekávání z výsledku druhých Trollů nadšení a CEO Jeff Shell se nechal slyšet, že až konečně otevřou kina, bude se studio nadále držet dvojí distribuce (tedy nový film současně poputuje do kinosálů a na internet). Tohle prohlášení působilo logicky, spustilo ovšem nečekanou reakci: firma AMC, největší řetězec kin v USA a na světě, totiž na adresu výše zmíněného uvedla, že je z přístupu Universalu zklamaná a nadále nebude do svých kin po skončení pandemie uvádět žádné jejich filmy.

Snímek měl vstoupit do kin v květnu | Foto: Warner Bros.

Nic přirozeně není vytesáno do kamene a v AMC jsou ochotní přistoupit k jednacímu stolu. V tuhle chvíli ale platí ultimátum "půjdete na internet, s námi nepočítejte". Což je dost razantní stanovisko, jehož důsledky musí nyní vzít v potaz i Warneři. Ti totiž zrušili kino premiéru animáku Scoob! s tím, že ho vypustí 15. května na internet. Po prohlášení AMC ale možná ještě svůj tah přehodnotí. Celý spor je samozřejmě o penězích (jedni chtějí ušetřit na distribuci, druzí vydělat). Je ale otázkou, co na to divák. Má mít možnost výběru nebo by měl na novinky chodit výhradně do kina? Diskuze je vaše!

Ankety
Řídíte se při výběru filmů a seriálů doporučeními a recenzemi?
Ano, čtu recenze i doporučení uživatelek a uživatelů.
Předem čtu jenom doporučení uživatelek a uživatelů.
Předem čtu jenom recenze.
Doporučeními se neřídím, spoléhám se na vlastní vkus a potřeby.
Recenze čtu zásadně až po zhlédnutí filmu nebo seriálu.
Recenze ani doporučení mě vůbec nezajímají.
Spíš si nechám něco doporučit od přátel a známých.
Nejnovější články:
Načíst další články