2.5.2021, 17:42

Raymond Moody o "úžasném" Tajemství a smyslu života

Raymond Moody o "úžasném" Tajemství a smyslu života 9 obrázků v galerii
Raymond Moody, je autor světového bestselleru Život po životě, knihy, která zásadním způsobem proměnila pohled moderní společnosti na paradigma smrti. Inspirovala například tvůrce světového filmového hitu Hráči se smrtí (1990). Světově proslulý psycholog a spisovatel, působí i ve svých 75 letech až nakažlivě vitálně, a protože se objeví i v chystaném multižánrovém celovečerním filmu Petra Vachlera „Tajemství a smysl života“, bylo by bývalo hříchem propásnout možnost zeptat se ho, jak tento projekt zatím vnímá.

Film Tajemství a smysl života se momentálně nachází ve fázi postprodukce, která vzhledem k náročnosti speciálních efektů a animací (850 trikových sekvencí, téměř hodina animací) ještě není v úplném finále.

Autor projektu a režisér filmu Petr Vachler k momentálnímu stádiu vzniku filmu říká:

„Četl jsem, kolik let vznikaly různé domácí animované filmy. Jeden 8 let, druhý 15 let a vím, jak dlouho vznikají ty velké zahraniční, třeba i 8 let a to mají mega velké štáby se stovkami animátorů. My pracujeme na dvou tisícovkách speciálních efektů, 40 minutách animacích a přibližně 30 minutách CGI, které je nutné počítačově vyrobit. Každý den na projektu pracovalo několik let 30 - 35 lidí, což je žalostně málo, ale rozpočet to hodně zatížilo."

A kdy tedy bude film skutečně hotový?

„Všechno bude hotové ve správný čas. Film jsme natočili už v roce 2013, bez triků mohl jít do dvou let do kin. Jenže je komplikovaný. Ale jsem spokojen a šťastný. Letos bude v české a snad i v anglické verzi hotový. Záleží i na otevření hranic a ukončení omezení standardního pohybu po světě. “

Takže premiéra bude zhruba kdy?

„Bude záležet na rozhodnutí zahraničních distributorů. Na základě ukázek máme přislíbené projekce u velkých amerických distribučních firem, ale to pořád nic neznamená. Film chtějí vidět kompletně hotový. A panika kolem covidu může změnit mnohé. Tvoří se velká fronta filmů do kin.“

Co se vlastně nyní jeví jako největší brzda?

„Nedostatek lidí, kteří svůj obor ovládají, mají čas a nejsou ze zahraničních studií, protože ty bychom asi nezaplatili. Navíc jdu hodně do detailů v animacích, chci aby to bylo celkově výjimečné. Momentální tým je ale stabilizovaný a asi máme film v tomto složení dokončit."

Probíhají změny?

„V poslední letech mě ovlivnil nejen jedenáctidenní pobyt ve tmě, ale i pobyty v zahraničí, třeba v oblíbeném Mexiku, či další drobná nestandardní poznání. Navíc jsme dotočili dalších 80 rozhovorů s předními světovými osobnostmi, které se zabývají mystikou, esoterikou, duchovními disciplínami, transpersonálními vztahy, či mimozemskými civilizacemi. Takže se ještě malinko střihá."

Jedním ze zmíněných respondentů byl v úvodu zmíněný spisovatel a lékař Raymond Moody. Právě výsledky Moodyho výzkumů inspirovaly filmaře k natočení hitu Hráči se smrtí, jehož remake se objevil v kinech. Při jeho pražské návštěvě mu Petr Vachler pustil ukázku z chystaného filmu Tajemství a smysl života.

A jaká byla Moodyho reakce Raymonda Moodyho?

"Podívejte, věk zdvořilosti už mám za sebou. Říkám je opravdu to, co si myslím. Ale tohle je skutečně výjimečný film. A nemůžu se dočkat, až ho uvidím celý. Vypadá to naprosto úžasně...úžasně...úžasně...úžasně."

A jak zaujala animace Raymonda Moodyho?

"A animace? Víte ve Spojených státech je Česká republika známá kvalitou animovaných filmů. A tohle je něco. Páni! Prostě úžasné. Gratuluji."

Jak již bylo řečeno, diváci si na film Tajemství a smysl života budou muset ještě počkat. Premiéra mohla být v zimě roku 2020, ale doba vše lehce mění. Takže bude rok 2021 tím ideálním rokem?

Ankety
Zaujal vás Shang-Chi?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist