22.4.2020, 16:58

Trailer: Když si člověk začne hrát na Boha aneb Konec civilizace v ambiciózním seriálu s představitelem Hana Sola v hlavní roli

Trailer: Když si člověk začne hrát na Boha aneb Konec civilizace v ambiciózním seriálu s představitelem Hana Sola v hlavní roli 5 obrázků v galerii
Brave New World | Foto: Peacock / Teaser Trailer
Antiutopický sci-fi román Konec civilizace napsal Aldous Huxley už v roce 1931. Dodnes však nepřestává přitahovat filmaře a svým vizionářstvím předpovídajícím v době vzniku budoucnost děsit zástupy čtenářů. Nově spuštěná streamovací platforma "peacock" si na slavné dílo posvítila a chystá seriálovou verzi.

O čem to je: Děj Huxleyho knihy Brave New World (česky překládáno jako Konec civilizace aneb Překrásný nový svět) je situován do roku 632 po F. (narážka na průmyslníka Henryho Forda). Společnost učinila pokrok v reprodukční medicíně, efektnivním spánku a těží z toho. Spokojenost je realizována na úkor emocí a citů. Tím, kdo ji konfrontuje, je postava takzvaného divocha (v seriálu ho ztvární Alden Ehrenreich), který žije v docela jiném světě.

Huxley své vrcholné dílo sepsal na základě cest po USA, kdy na počátku 20. století vrcholila nová fáze průmyslové a pásové výroby. Brave New World je co se vizionářství týče srovnáváno s dalším přelomovým románem podobného dopadu, Orwellovou knihou 1984. O tom, že se Velký bratr dívá, není pochyb. A občas i dobrovolně, pod tíhou strachu (viz například současná inteligentní karanténa a trasování lidí díky zaznamenaným GPS stopám v paměti chytrých telefonů).

Alden Ehrenreich jako Han Solo | Foto: archiv redakce

Kromě Aldena Ehrenreicha (Solo: Star Wars Story) se v seriálové verzi Brave New World představí například Jessica Findlay (Panství Downton, Černé zrcadlo) v roli Leniny Crowne, Harry Lloyd (Hra o trůny) jako Bernard Marx nebo Demi Moore (Skandální odhalení) v úloze Lindy. Na režii devíti epizod se podílelo hned pět autorů - Owen Harris (Černé zrcadlo), Craig Zisk (Tráva), Aoife McArdle (Candice za zrcadlem), Andrij Parekh (Boj o moc) a Ellen Kuras (Ozark).

Nová VOD platforma "peacock" provozovaná NBCUniversal by měla seriál Brave New World prvně představit v polovině července 2020.

Brave New World | Foto: Peacock
Brave New World - concept art | Foto: Peacock
Ankety
Chtěli byste vidět Rambův příběh v pojetí Quentina Tarantina?
Ano, určitě by to bylo velmi zajímavé
Ne, verze se Stallonem je vynikající
Možná, ale raději bych, aby zase natočil něco vlastního
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist