Čtyři lidé, jeden činžák a karanténa. Seriál z našeho současného bytí?

Čtyři lidé, jeden činžák a karanténa. Seriál z našeho současného bytí? 5 obrázků v galerii
Poldové a nemluvně | Foto: Česká televize
"Karanténa věci mění. Jen ti sousedé se pořád chovají stejně bláznivě." Tak zní motto připravovaného komediálního seriálu České televize, na kterém aktuálně pracují autoři Poldů a nemluvněte.

O čem to je: Původní pandemiální seriál České televize s nadhledem nahlíží na současnou nelehkou společenskou situaci. Plánovaných šest epizod rozehrává na pozadí pandemie příběhy několika obyvatel jednoho menšího českého činžáku. Hlavními hrdiny příběhu jsou teenager Franta, jehož rodiče se nestihli vrátit ze zahraničí, senior Libor, který je po letech odkázán sám na sebe, když jeho žena uvízne mimo město, a mladý manželský pár Petr a Anna, pro které zákaz vycházení a karanténa budou rozhodující zkouškou jejich vztahu. Smyslem seriálu rozhodně není momentální dění zlehčovat. Naopak má s humorem a laskavostí poukázat na to, že mezilidské vztahy pokračují i v době pandemie. (Česká televize)

Nebývale rychle připravovaný seriál Láska v čase korony vyzývá k aktivitě též občany České republiky, kteří karanténu zažívají na vlastní kůži. Své příběhy a náměty můžete zasílat sem. Využijí autoři právě ten váš? Dozvíte se již 27. dubna, kdy bude odvysílán první díl. Na vzniku Lásky v čase korony se scenáristicky podílí šéfredaktor Kinoboxu Tomáš Chvála (Poldové a nemluvně, Kosmo).

Poldové a nemluvně | Foto: Česká televize
Kosmo | Foto: Mikuláš Křepelka
Ankety
Ocenili byste čtvrtý díl Návratu do budoucnosti?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist