Trailer: Civilizace aneb Dobrá zpráva o konci světa?

Trailer: Civilizace aneb Dobrá zpráva o konci světa? 11 obrázků v galerii
Civilizace - Dobrá zpráva o konci světa | Foto: Piranha Film
"Proč dnes neumíme stavět pyramidy, pohybovat sochami MOAI, nakreslit obrazce na planině Nazca? Proč mnohé výtvory a sdělení z hlubin věků nedokážeme pochopit? Kam zmizely dávné znalosti? A jsme my jiní? Jaký bude náš osud? Budou lidé za pár stovek nebo tisíc let chápat, k čemu sloužily dnešní mobilní telefony, tablety a mnohé z věcí, na které jsme právě teď tak hrdí?"

Cestovatel a dokumentarista Petr Horký letos dokončuje ve spolupráci s významným egyptologem Miroslavem Bártou svůj druhý celovečerní dokumentární film. Natáčeli ho po celém světě, v zapovězených "oázách" naší planety i v civilizaci. Oslovili přední odborníky zabývající se antropologií, životem původních obyvatel, divokých zvířat. Včera dělal Petr Horký dotáčky na vylidněném Staroměstském náměstí v Praze a jen o několik hodin později zveřejnil filmový trailer.

"Je neuvěřitelné, že zrovna ve dnech, kdy dokončujeme trailer, nastane celosvětová epidemie koronaviru. Ještě před měsícem by nikdo z nás nevěřil, že je to možné," sděluje Petr Horký.

Petr Horký natáčel záběry do svého dokumentu na vylidněném Staroměstském náměstí v Praze. | Foto: Piranha Film

"Současná situace může být výborným připomenutím toho, že žádný systém není dostatečně robustní, aby jím nic neotřáslo. To není důvod k panice, to je důvod k sebevědomí, že každou civilizaci tvoří každý její příslušník. Včera jsme vyrazili natáčet do Prahy, kde je ta proměna razantně vidět - koneckonců jako po celém světě. Už teď jsme se všichni trochu změnili," dodává autor.

Petr Horký a cestovatel Miroslav Zikmund | Foto: Bioscop

Film Civilizace - Dobrá zpráva o konci světa, jehož premiéra je zatím v plánu na 3. září 2020, nemá dle jeho autora "plašit". "Není to další apokalyptická výhrůžka. Je to připomenutí, co se už stalo a co se děje teď. Je to připomenutí, co platilo a platí, na co se pozapomnělo. Například na to, že budoucnost nikdy netvořili mrtví nebo nenarození lidé...," uvádí na internetu Horký.

Ve filmu "Civilizace" promluví též Jane Goodall, významná bioložka, která svůj život zasvětila výzkumu primátů, především šimpanzů. | Foto: Piranha Film
Egyptolog Miroslav Bárta | Foto: archiv redakce
Ankety
Na který premiérový (5. 3. 2020) film půjdete do kina?
Frčíme
Neviditelný
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist