8.3.2020, 10:18

Čeští filmaři slaví obrovský mezinárodní úspěch. Ovládli soutěž 48 Hour Film Project

Čeští filmaři slaví obrovský mezinárodní úspěch. Ovládli soutěž 48 Hour Film Project 14 obrázků v galerii
Soutěžní tým Popojedem | Foto: 48 Hour Film Project
Hlavním vítězem celosvětové soutěže 48 Hour Film Projectu, v rámci něhož mají týmy za úkol během dvou dnů vymyslet, natočit a odevzdat výsledný snímek, se stal prvně v historii český tým Popojedem režisérů Janka Cingroše, Jana Chramosty a Lukáše Venclíka. Aby mezinárodní úspěch Češi umocnili, stali se též vítězi zbrusu nové soutěže World Film Challenge, na kterou se tým Electric Dinosaur Films kvalifikoval díky druhému místu na pražském 48 Hour Film Projectu.

Oba týmy tak slaví nebývalý úspěch a těší se na promítání svých filmů v Cannes v rámci přehlídky Short Film Corner.

Vítězný tým Popojedem | Foto: 48 Hour Film Project Praha

Na filmové finále 48 Hour Film Projectu se včera do Rotterdamu sešli filmaři z celého světa. A jak už jsme uvedli výše, přehlídce dominovali Češi. Tým Popojedem byl v Rotterdamu zastoupen Janem Chramostou a Jankem Cingrošem a dalšími 13 členy svého týmu, se kterými vyhrál 48 Hour Film Project Praha 2019 za film "Good Catch".

Tým "Popojedem" s hlavní cenou 48 Hour Film Project | Foto: David Schöbl

Tým Electric Dinosaur Films postoupil do finálového kola nové soutěže World Film Challenge, kterou vyhrál, s filmem "Heretic" a byl na holandské soutěži zastoupen producentem Steenem Agro.

Vítězný tým Popojedem není v rámci "čtyřicet osmičky" žádným nováčkem, přehlídky se účastnil již šestkrát. Před několika lety tým natočil film "Bio Buddy", s nímž slavil obrovský úspěch, když v celosvětovém klání skončil těsně pod vrcholem. Tenkrát tvůrci slavili v Seattlu, letos si zasloužený úspěch užívají v evropském Holandsku.

Muž vejde do baru a začne se svlékat. Bio Buddy uspěl v populární soutěži krátkých filmů v USA Muž vejde do baru a začne se svlékat. Bio Buddy uspěl v populární soutěži krátkých filmů v USA

Krátký film Bio Buddy (2016), který režíroval Jan Chramosta a Janek Cingroš z POPOJEDEM!, zaznamenal nebývalý úspěch na mezinárodním finále...

O letošním nevídaném úspěchu českých filmařů svědčí statistiky - celosvětově se soutěže zúčastnilo odhadem 5.000 týmů ve zhruba 130 městech. Rozhovor se členy vítězných týmů můžete na Kinoboxu očekávat v následujících dnech.


48 Hour Film Project - soutěžící mají za úkol ve svém městě za 48 hodin vymyslet, natočit a fyzicky odevzdat krátký film na základě zadání, které obdrží. Následně proběhne lokální udělování cen a nejlepší film následně putuje na finále Filmapalooza, kde se vybere 12 nejlepších snímků, které budou následně promítány v Cannes v rámci Short Film Corner. Nejlepší film 48HFP na světě pak vyhrává pohár "Grand Prix", finanční odměnu a další hodnotné dary.

Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články