Trailer: Obdivovaný režisér přibírá hvězdné herce a vzdává hold novinařině

Trailer: Obdivovaný režisér přibírá hvězdné herce a vzdává hold novinařině 11 obrázků v galerii
The French Dispatch | Foto: Searchlight Pictures
Po oscarové grotesce Grandhotel Budapešť (2014) a loutkové poctě japonské kinematografii Psí ostrov (2018) se padesátiletý miláček diváků Wes Anderson představuje s novým filmem. V hlavních rolích můžeme očekávat plejádu slavných herců a ústředním tématem bude pocta novinařině.

Andersonův nejnovější snímek pojednává o fiktivním novinovém domě, zřízeném ve fiktivním francouzském městě po skončení 2. světové války. Snímek The French Dispatch se bude věnovat několika příběhům, které stejnojmenný magazín (inspirovaný severoamerickým "plátkem" The New Yorker) publikoval.

Tvůrci snímku představili oficiální trailer (viz výše) a my tak víceméně víme, co od milovaného Andersona dostaneme - staromilský film odkazující na vintage dekády z historie kinematografie (za všechny tvůrce a žánry zmiňme například francouzského komediálního klasika Jacquese Tatiho a žánr situační komiky). Tedy nic moc nového. Ale osvědčeného. Režisér a scenárista v jedné osobě do své novinky, která by v USA měla mít premiéru 24. července letošního roku, opět obsadil své dvorní herce Billa Murrayho, Adriena Brodyho, Saoirse Ronan, Tildu Swinton a další. K tomu přidal nové tváře v roztodivných převlecích a kukučích - Benicia del Tora, Timothée Chalameta nebo Christopha Waltze. Vypadá to, že s Andersonem by alespoň jednou chtěl točit každý.

Dočká se severoamerický tvůrce někdy svého Oscara? Na kontě má prozatím 7 nominací. "Přelomová" díla za sebou. Tak snad alespoň nějaká ta soška za "zásluhy" či "přínos". Anderson by si ji určitě zasloužil.

The French Dispatch | Foto: Searchlight Pictures
The French Dispatch | Foto: Searchlight Pictures
Ankety
Zaujala vás titulní skladba k 25. filmové bondovce?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist