Veterán: Dokáže bývalý elitní voják obstát v normálním životě?

Veterán: Dokáže bývalý elitní voják obstát v normálním životě? 9 obrázků v galerii
Veterán | Foto: Česká televize
Milan Ondrík se stane Veteránem komorního dramatu scenáristy Marka Epsteina a režiséra Jana Hřebejka o hledání životní rovnováhy, o starých vinách, zapomnění i odpuštění. Snímek uvede v premiéře Česká televize již tuto neděli večer.

O čem to je: Martin Illés (Milan Ondrík), navrátilec z ciziny a nájemný žoldák se snaží začít nový život. Utekl z České republiky do francouzské cizinecké legie a po letech se vrací s kapsou naditou penězi domů, aby našel pohodový život, začal podnikat a byl blízko své rodině. Armáda dala Martinovi schopnost přežít jakoukoli nebezpečnou situaci, ale nepřipravila jej na svět složitých lidských emocí a vztahů. Martin se sice s rodinou shledá, rozjíždí svůj vysněný byznys a prožívá nový vášnivý vztah, ale i přesto, že všechno myslí dobře, postupně míří k neúprosnému pádu. Dokáže bývalý elitní voják obstát v normálním životě? Najít si práci, která by nebyla založená na jeho mimořádných fyzických schopnostech?

Markův scénář mě okamžitě zaujal odlišností od toho, co jsem do té doby dělal. Hned mě napadlo obsadit Milana Ondríka, bylo to zcela intuitivní rozhodnutí. Milan je mimořádný herec, navíc neuvěřitelně fyzicky disponovaný,“ prozrazuje režisér Jan Hřebejk. Slovenský herec Milan Ondrík jej doplňuje. „Už od dětství jsem si chtěl podobný charakter se silným tajemstvím zahrát. Za tuto příležitost jsem vděčný.“

Veterán - Milan Ondrík | Foto: Česká televize

Martin bojoval dvacet let pod vlajkou cizinecké legie. Teď však přijíždí do města, kde žije jeho sestra, která mu nemůže odpustit, že nebyl doma, když umírala jejich matka. Do města, kde je těžké se prosadit normální prací, ale je snadné vydělat peníze nelegální cestou. Do města, kde potkává dívku, kvůli které chce hodit celou svoji minulost za hlavu.

„Největšími hodnotami filmu je myslím věrohodný obraz vztahu mezi hlavní dvojící, představovanou Marií Poulovou a Milanem Ondríkem. To mě baví i dojímá,“ říká Jan Hřebejk. „Film v divákovi zanechá ohromnou sílu a motivaci k tomu, že život i když nevypadá růžově má smysl žít a věřím, že mnohé lidi může i přimět k tomu svůj život změnit,“ uzavírá kreativní producentka Jiřina Budíková.

Veterán - Milan Ondrík | Foto: Tomáš Škoda / Česká televize
Jan Hřebejk během natáčení | Foto: Tomáš Škoda / Česká televize
Ankety
Zaujal vás Shang-Chi?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist