8.2.2020, 12:00

Jste připraveni na pořádně nezvyklý filmový Valentýn?

Jste připraveni na pořádně nezvyklý filmový Valentýn? 7 obrázků v galerii
Psi nenosí kalhoty | Foto: Pilot Film
Valentýn se blíží (14. února je za dveřmi) a vy můžete s přehledem zapomenout na "limonádičku" v podobě vysmívané série Padesát odstínů. Česká distribuční společnost Pilot Film si pro ty, co se nebojí temnějších podob lásky a manipulace, přichystala romantické komediální drama Psi nenosí kalhoty (2019). V jedné z rolí se představí i česká herečka Ester Geislerová.
Psi nenosí kalhoty | Foto: SF Film Finland

O čem to je: Hlavní hrdina filmu Juha (Pekka Strang) strádá steskem po své ženě (Ester Geislerová), která nešťastnou náhodou utonula, shodou okolností za přítomnosti jejich malé dcery. Tragická událost ho ochromila, roky plynou a on není schopen navázat vztah s lidmi ve svém okolí. Vše se změní až ve chvíli, kdy potká dominu Monu (Krista Kosonen). Temnou tajemnou ženu, kterou si konečně pustí do svého světa. Společně sdílí nebezpečnou závislost na přidušování, díky tomuto prožitku se znovu setká se svou zesnulou manželkou, ale také je oba přivede na divokou a šílenou cestu k citovému prozření. (Pilot film)

Režisér J.-P. Valkeapää | Foto: archiv redakce

Skandinávská kinematografie je stále v kurzu. Kromě zajetých artovek se nebojí přicházet s kontroverznějšími a citlivějšími tématy, což je i případ filmu Psi nenosí kalhoty. Dle slov režiséra J.-P. Valkeapää je pohled na nesnáze a zoufalství druhých nevyčerpatelným zdrojem komedie. "Zasmát se jim přináší opravdovou katarzi," dodává autor. Na prvoplánové porno ale můžete zapomenout, režisér si vytyčil zobrazit filmové postavy v prvním bodě jako lidské bytosti, nikoliv jako objekty voyerismu. Snímek, který bude mít speciální valentýnskou premiéru za účasti tvůrců v pražském Kině Pilotů ve čtvrtek 14. února 2020, je přístupný divákům od 15 let.

Psi nenosí kalhoty | Foto: SF Film Finland
Ankety
Na který premiérový (20. 2. 2020) film půjdete do kina?
Ježek Sonic
Sviňa
Mosley
Chvění
Ixcanul
Král Petr I.
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist