27.1.2020, 18:00

Guy Ritchie poslal své gangstery na Mizery a vysmívaného Dolittlea

Guy Ritchie poslal své gangstery na Mizery a vysmívaného Dolittlea 9 obrázků v galerii
Gentlemani
Ritchieho gangsterky mají sice kultovní pověst, v tržbách ale nikdy extra neváleli.

Jsou filmy, které sice milují fanoušci po celém světě, to ale nutně neznamená, že by v kinech extra vydělávaly. Gangsterky Guye Ritchieho jsou toho důkazem. Jeho prvotina Sbal prachy a vypadni si z amerických kin odnesla jen 3,8 milionů (celosvětově 28), následný Podfu(c)k měl z US kin přijatelnějších 30 milionů (celosvětově 83,5) a RocknRolla se vrátila ke střízlivějším výdělkům v podobě 5,7 milionů z Ameriky a 27,7 celosvětově.

Start nových Gentlemanů až na čtvrtém místě za 11 milionů proto může působit chabě, ve skutečnosti jde ale o hodně slušný výsledek, přičemž solidní startovní pozice je podpořena i tím, že globálně už je film na 33 mega. Otázkou je pouze to, zda si i tentokrát Ritchie dokázal pohlídat rozpočet. Předchozí jeho gangsterky stály vesměs pakatel a proto se vždy dokázaly zaplatit. U Gentlemanů ale prý studio jen za propagaci vysolilo na stůl 25 milionů. Pokud je to pravda, film se potřebuje protlačit v rámci mezinárodních tržeb alespoň ke stovce. A je otázkou, jestli fanoušci Ritchieho podrží.

Guy Ritchie: Gentleman se slabostí pro mafiány Guy Ritchie: Gentleman se slabostí pro mafiány

Slavný britský režisér Guy Ritchie bude mít už ve čtvrtek v českých kinech nejnovější gangsterku Gentlemani (2020). Jeho filmografie je velice...

Ti totiž mají letos extrémně vrtkavou povahu a je vidět, že umí na své oblíbence lehce zapomenout. Viz Robert Downey Jr., jehož Dolittle má po dvou týdnech od uvedení celosvětově na kontě 90 milionů, přičemž z amerických kin přiteklo 44. Zájem upadá a to se bavíme o filmu, který stál 175 milionů, měl masivní přetáčky a studio potřebovalo alespoň půl miliardy, aby bylo na nule. Downeyho oblíbenost to měla pojistit, ale film se stěží doplazí na čtvrt miliardy dolarů a pro filmografii bývalého Iron Mana půjde o největší propadák jeho kariéry. Ještě pár takových a je zpátky u Marvelu.

Kde naopak nikdo nečekal velkou podporu a daří se, to jsou třetí Mizerové. Druhý víkend v kinech, znovu suverénně první (tentokrát za 34 milionů), s momentálními globálními tržbami 215 mega a velkou výdrží. Čtyřka je jistá.

Jedinou další novinkou v TOP 10 je The Turning, který je zajímavý tím, že ho produkoval Steven Spielberg (chtěl se vrátit k hororovému žánru). Výsledek se nicméně extrémně nepovedl, v hodnocení dostal film naloženo ode všech a debutových 7 milionů až na šestém místě ho odsuzuje k zapomnění.

Celý žebříček US tržeb najdete ZDE

Dolittle | Foto: Universal Pictures
The Turning | Foto: Universal Pictures
Ankety
Ocenili byste čtvrtý díl Návratu do budoucnosti?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist