21.1.2020, 11:19

TOP kina ČR: Mají mizerné filmy šanci na úspěch?

TOP kina ČR: Mají mizerné filmy šanci na úspěch? 6 obrázků v galerii
Dolittle | Foto: detail plakátu
Ve čtvrtek vstoupilo do českých kin hněd několik očekávaných novinek. V jaké míře na ně chodili diváci? A jak vysoko se na žebříčku tržeb a návštěvnosti (statistiky přináší Unie filmových distributorů) dostaly?

5. LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ II (země vzniku: USA)

Tržby 2 miliony 515 tisíc korun / návštěvnost 18.116 diváků

Jeden z nejúspěšnějších titulů aktuálního žebříčku Top 20 skončil o tomto víkendu pátý. Druhé Ledové království je v českých kinech přes 2 měsíce, na kontě má téměř 800 tisíc diváků a 114 milionů korun. Celosvětově se navíc pokračování Disneyho komerčníhu trháku stalo finančně nejúspěšnějším animákem všech dob, když utržilo 1 miliardu 402 milionů dolarů.


4. ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK (Slovenská republika, Česká republika)

Tržby 2 miliony 588 tisíc korun / návštěvnost 15.363 diváků

Ze samotného vrcholu až na čtvrté místo se propadla komedie z Vysokých Tater Šťastný nový rok. V českých kinech se promítá téměř měsíc a prozatím má na kontě 234 tisíc diváků a 36 milionů korun. Z tuzemských snímků je na aktuálním žebříčku z dlouhodobého pohledu nejúspěšnější.


3. PŘÍPAD MRTVÉHO NEBOŽTÍKA (Česká republika)

Tržby 4 miliony 566 tisíc korun / návštěvnost 29.643 diváků

Čtvrteční novinka tuzemské provenience na pomyslném bronzu. Parodie na akčně-kriminální žánr se úplně minula s kritiky, ale diváci byli zvědaví a dali novince Miloslava Šmídmajera šanci. Důstojné třetí místo hned za dvojicí hollywoodských blockbusterů, jak se dozvíte níže.


2. MIZEROVÉ NAVŽDY (USA)

Tržby 5 milionů 491 tisíc korun / návštěvnost 31.847 diváků

Téměř po 17 letech se do kin vrací "mizerové" v podání Willa Smithe a Martina Lawrence. A je z toho pomyslné stříbro. Recenzenti dali akční komedii stojící na dvojici špičkujících se policajtů lehký nadprůměr. Do kin vyrazili nostalgici, pamětníci předchozích filmů série v naději, že by to snad mohlo vyjít. A ono to "tak nějak" vyšlo. Jak to vyšlo v USA? Dozvíte se později v komentovaných tržbách kolegy Tomáše Chvály.


1. DOLITTLE (USA)

Tržby 5 milionů 584 tisíc korun / návštěvnost 35.995 diváků

Bohémský Robert Downey Jr. v roli doktora komunikujícího se zvířaty přitáhl pozornost nejvíce tuzemských diváků. Ani mizerné recenze neodradily publikum a vynesly nejnovějšího Dolittlea na vrchol. Že by díky ironmanskému renomé výše zmiňovaného herce? Nebo absenci čehokoliv objektivně přitažlivějšího? Uvidíme, jak se tenhle podnik za 175 milionů dolarů popasuje se světovou návštěvností.

Které další čtvrteční novinky se dostaly do Top 20? Životopisné drama nestora světové kinematografie Clinta Eastwooda Richard Jewell skončilo až čtrnácté (2.566 diváků, 438 tisíc korun). Dokument pojednávající o výrazném hudebním skladateli Karlu Svobodovi obsadil až devatenáctou příčku za 1.331 diváků a 191 tisíc korun.


Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

Ankety
Na který premiérový (27. 2. 2020) film půjdete do kina?
V síti
1917
Volání divočiny
Vidíš měsíc, Danieli
Daleká cesta (restaurovaná verze)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist