19.1.2020, 13:00

Brzy v kinech: Film o ženách, které se o sobě nestydí říct, že jsou tlusté

Brzy v kinech: Film o ženách, které se o sobě nestydí říct, že jsou tlusté 9 obrázků v galerii
Pěkně tučná sebeláska | Foto: Film Europe
Provokativní dokument Pěkně tučná sebeláska možná změní váš konvenční pohled na krásu, zpochybní kosmetické standardy a podpoří pozitivní přístup k lidskému tělu. Ať už je jakéliv... Nejen o tom již ve čtvrtek 23. ledna v tuzemských kinech.

O čem to je: Ve Skandinávii dochází k revoluci. Film Pěkně tučná sebeláska je příběh o mladých skandinávských ženách, které už mají dost sebenenávisti a studu, a hrdě si říkají „tlusté“. Vyžadují respekt a uznání společnosti a zároveň zápasí s nedostatkem vlastní hodnoty. Příliš dlouho si nevážily vlastních životů – čekaly, že než si koupí nové šaty, zajdou na diskotéku nebo si najdou přítele, musí nejdřív zhubnout. To se ale nedařilo. Jednoho dne si každá z nich řekla „dost!“ a začala používat svoje tělo jako aktivistický nástroj. Film Pěkně tučná sebeláska dost možná změní váš pohled na krásu i na to, co je „normální“. A seznámí vás s partou vtipných, energických a sebevědomých žen, které prošly dlouhou cestu... (Film Europe)

Pěkně tučná sebeláska | Foto: Level K

Slovo režisérek Louise Detlefsen a Louise Unmack Kjeldsen:

„Před dvěma lety jsme v jedné studii četly, že 50 % mladých žen ve věku mezi 15 a 25 nemá rádo svoje tělo. Hlavně proto, že se cítí příliš tlusté. Když jsme o tom řekly svým dcerám ve věku 18 a 16, podivily se: „JENOM 50 %?“ To náš přivedlo k tomu natočit tento film. Momentálně probíhá revolta proti omezujícím tělesným standardům. Říkají si aktivistky pozitivního přístupu k tělu a všechny mají jedno společné: přese všechnu bolest způsobenou celoživotní tloušťkou bojují za svoje právo na život, na pohyb, na lásku ke svému tělu takovému, jaké je. Tato feministická vzpoura a všeobecná víra v to, že všichni lidé jsou rovnocenní, je hnacím motorem tohoto filmu. Naším cílem je přispět jím k boji a vzdát hold přirozenému tělu – jak umělecky, tak politicky.“

Ankety
Navštívili jste již někdy Animefest?
Ano.
Ne.
O existenci Animefestu jsem do této doby neměl/a tušení.
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist