13.1.2020, 21:45

Svět Star Wars je pod vedením Disneyho oficiálně v problémech

Svět Star Wars je pod vedením Disneyho oficiálně v problémech 5 obrázků v galerii
Star Wars: Vzestup Skywalkera zažil největší propad od svého uvedení. Ještě minulý víkend to vypadalo, že to přeci jen pro finále rodu Skywalkerů nedopadne v rámci tržeb úplně tragicky. První víkend roku 2020 ale zlomil poslednímu Disneyho dítku vaz.

Na konci minulého roku Vzestup Skywalkera nastřádal globálně 919 milionů. Miliarda měla být proto následující víkend jistá. Místo toho je film na 989 milionech a to znamená, že už mu došel dech a do kasy v následujících dnech a týdnech přidá jen drobné. Pořád to poslední Star Wars dotáhnou na miliardu a něco málo navíc přihodí, bude to nicméně Pyrrhovo vítězství - film utrží o čtvrt miliardy méně, než "nenáviděný" Poslední z Jeidů a o celou miliardu než Síla se probouzí. Vzhledem k tomu, že jde o završení mnohaleté ságy (podobně jako poslední Avengers, respektive ještě významnější), měly by být tržby rekordní. Místo toho finále ságy dokázalo "jen" něco vydělat.

A cítí to i u Disneyho, kde si evidentně nevědí se Star Wars rady a postupně skládají karty. Plány byly velkolepé, ale problémy s novou trilogií a propad Sola postupně pohřbily plány na další sólovky i připravované trilogie Riana Johnsona a scenáristů Hry o trůny. A co je nejhorší, ve výhledu není nic. Přesně tak, u Disneyho drží práva na jednu z největších značek historie a mají nulový herní plán. Jen něco na seriálovém poli. To z nákupu Lucasfilm oficiálně dělá nejméně úspěšnou akvizici, do jaké se v Myším domě pustili.

Prvním oficiálním hitem nového roku se stala válečná novinka Sama Mendese 1917, která je natočena tak, aby působila dojmem jednoho záběru. Snímek skončil první s 36,5 miliony a provází ho pověst senzace, takže si nejen vydělá, ale navíc získá řadu cen. Zlaté glóby pro nejlepší drama a nejlepší režii jsou již doma, nyní se bude v 10 kategoriích útočit na Oscary.

Nově se o diváckou přízeň pokoušela poprat také komedie Like a Boss o dvou kamarádkách (Tiffany Haddish a Rose Byrne), které poměří síly s nebezpečně sexy Salmou Hayek. Výsledkem je podle ohlasů žánrová mizérie, takže i těch úvodních 10 milionů na čtvrtém místě je vlastně ještě docela dost. Nejsmutnější pohled je každopádně na sedmé místo. Až tam startuje sympatické hororové béčko Pod vodou s Kristen Stewart. Rozpočet 60 milionů, úvodní tržby za pouhých 7. Podobně jako u tři roky starého Života se potvrdilo, že tyhle žánrové kousky zkrátka nemají v kinech diváky.

Celý žebříček US tržeb najdete ZDE

Like a Boss | Foto: Paramount Pictures
Star Wars: Vzestup Skywalkera | Foto: Vanity Fair
Ankety
Na který premiérový film půjdete do kina?
Příliš osobní známost
Králíček Jojo
Pěkně tučná sebeláska
Daleko od Reykjavíku
Velké přání
Extase (obnovená premiéra)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist