20.1.2020, 14:53

Od orla přes upíry až k Hitlerovi aneb Filmový festival talentovaného a zábavného Novozélanďana

Od orla přes upíry až k Hitlerovi aneb Filmový festival talentovaného a zábavného Novozélanďana 12 obrázků v galerii
Co děláme v temnotách / Taika Waititi | Foto: Aerofilms
Pražské kino Aero pořádá 23. a 24. ledna přehlídku komediálního novozélandského režiséra Taiky Waititiho. Diváky čeká pět celovečerních titulů a dva krátké, jež spojuje jak osobitý humor, tak citlivá témata jako jsou hledání lásky, přátelství a snaha zapadnou.

Vedení kina se rozhodlo přehlídku uspořádat k příležitosti uvedení šestého celovečerního filmu Taiky Waititiho s názvem Králíček Jojo (2019). Ten právě ve čtvrtek 23. ledna vstupuje do českých kin.

Kluk | Foto: 2010 Unison Films

Přehlídku odstartuje film Kluk (2010) o dospívání maorského chlapce, horlivého fanouška Michaela Jacksona, který pátrá po tom, kdo by mohl být jeho životním vzorem a hrdinou. Diváci uvidí také Waititiho celovečerní debut Orel kontra žralok (2007), komediální romanci o vztahu Lily a Jarroda, dvou podivínů k pohledání. Na programu nesmí chybět Hon na pačlověky (2016), jenž drží první příčku seznamu divácky nejúspěšnějších novozélandských filmů.

Co děláme v temnotách | Foto: archiv redakce

Akci zakončí žánrový mokument Co děláme v temnotách (2014), který sleduje spolubydlení pěti zcela odlišných upírů. Originální tvůrce Taika Waititi kromě režie ke jmenovaným titulům napsal scénáře a ve většině z nich také sám ztvárnil role výstředních podivínů. Třeba ve svém nejnovějším snímku Králíček Jojo si Waititi, původem polynéský Žid, zahrál karikaturu Adolfa Hitlera.

Taika Waititi | Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

„Většina lidí zná především jeho hollywoodské angažmá Thor: Ragnarok, kde ale jede jen na poloviční plyn. Máme ohromnou radost, že se nám u příležitosti české premiéry novinky Králíček Jojo podařilo dát dohromady přehlídku všech jeho autorských celovečeráků, navíc doplněnou o dvojici kraťasů,“ říká ředitel a dramaturg kina Aero Jiří Flígl.

Pořadatelé z kina Aero vybízejí fanoušky na sociálních sítích, aby se neostýchali, povolili uzdu své módní fantazii a oblékli se na festival do barev a vzorů, jaké rád vyhledává Taika Waititi.

Taika Waititi | Foto: Fox Searchlight

Program přehlídky "Taika Waititi v Aeru"

23. ledna

18:00 - Kluk (2010) + předfilm Dvě auta, jedna noc (2003)

20:30 - Králíček Jojo (2019) + předfilm Tama Tū (2005)

24. ledna

18:00 - Orel kontra žralok (2007)

20:00 - Hon na pačlověky (2016)

22:30 - Co děláme v temnotách (2014)

Ankety
Bude Aňa Geislerová dobrá filmová prezidentka?
ano
ne
Nevím.
Je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články