13.1.2020, 15:40

Zkuste si natočit film a promítnout ho v sále plném diváků

Zkuste si natočit film a promítnout ho v sále plném diváků 14 obrázků v galerii
Z předchozích ročníků přehlídky 48 Hour Film Projectu | Foto: archiv 48 Hour Film Projekt
Již podesáté se letos v Praze uskuteční adrenalinové filmové klání pod populární značkou 48 Hour Film Project. Filmaři zaměření na krátké snímky se navíc utkají o možnost reprezentovat svá díla mezinárodně na akcích v Brně a Bratislavě.

Pokud jste o 48 Hour Film Projectu ještě neslyšeli, jedná se o adrenalinové klání, ve kterém dostanete v pátek večer zadání a poté máte 48 hodin na to vymyslet, natočit a odevzdat hotový krátký film. Ale v kině to nemusí skončit, pokud oslovíte odbornou porotu složenou ze známých osobností filmového průmyslu, můžete kromě řady cen vyhrát tu hlavní a postoupit na mezinárodní finále, které váš víkendový film může vystřelit až na filmový festival do Cannes.

Dobrodružství, napětí, stres, očekávání i radost... | Foto: archiv 48 Hour Film Projectu

48 Hour Film Project není v České republice žádná novinka - v Praze se letos uskuteční již desátý ročník, v Brně se bude konat již počtvrté a do Bratislavy se vrátí. Netradičního filmařského klání se pravidelně účastní mladí, staří, začátečníci, studenti, profesionálové, velké i malé týmy. Akce zkrátka nemá žádné omezení - záleží pouze na fantasii a schopnosti neusnout, dotáhnout práci do kýženého konce.

Producenti 48 Hour Film Project Praha, Brno a Bratislava - David J. V. Schöbl a Radka Poláková Beránková - plánují ročník 2020 ve velkém, jelikož se jedná o 10. jubileum pražské "čtyřicet osmičky" a zároveň dvacetileté výročí celosvětové přehlídky vůbec.

Bio Buddy: Celý film

"Jsme hrdí na to, že můžeme klání pořádat již ve třech městech a stáváme se tak významným hráčem na světovém poli, kde se českým i slovenským týmům podařilo nejednou uspět. Před třemi lety to byl tým Popojedem s filmem Bio Buddy, který to nakonec dotáhl až do Cannes, stejně tak rok předtím byl světově 2. tým z Bratislavy. To ukazuje, že lidé z České republiky a Slovenska dokáží uspět v obrovské konkurenci přibližně 130 měst a 4500 týmů z celého světa," dodala producentka Radka Poláková Beránková.

10. ročník pražské verze soutěže se bude konat koncem října, v Brně v červenci a v Bratislavě bude soutěž nejdříve - koncem dubna. Všechna tři města mají také "nový kabát" pro rok 2020, kdy se veškeré akce ponesou v okázalém stylu pin-up, pop art či komiksu.

Novinkou ve 48 Hour Film Project je, že se můžete zaregistrovat již na začátku tohoto roku a to za zvýhodněnou slevu a "bezrizikově".

"Po delších vyjednáváních se nám podařilo získat pro naše města speciální novoroční slevu. To je podle nás jednak skvělá příležitost pro filmaře, kteří se účastnili a chtějí ušetřit, ale také pro lidi, kteří si chtějí filmařinu teprve vyzkoušet. Super Early Bird registrace je bezriziková, což znamená, že vracíme soutěžícím startovné, pokud si to nejpozději dva týdny před soutěží rozmyslí. To, že máme povolenou tuto promo akci, považuji za velký úspěch, protože tato akce probíhá pouze ve městech v USA a pak pouze v Praze, Brně a Bratislavě. Věříme, že tím lidi potěšíme," komentoval novoroční slevu producent David J. V. Schöbl.

Včasná bezriziková registrace “Super Early Bird” je otevřena do této středy 15. ledna 2020. Možnost zvýhodněné registrace skončí v 15:59. Podaří se českým a slovenským filmařům opět uspět na mezinárodním poli? Objeví se nové překvapující talenty? To se vše dozvíte v průběhu letošního ročníku.

Třeba uspějete i vy. | Foto: archiv 48 Hour Film Projectu
Ankety
Na který premiérový film půjdete do kina?
Příliš osobní známost
Králíček Jojo
Pěkně tučná sebeláska
Daleko od Reykjavíku
Velké přání
Extase (obnovená premiéra)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist