Trailer: Nezlomný stařík Clint Eastwood vzývá dalšího "kontroverzního" amerického hrdinu

Trailer: Nezlomný stařík Clint Eastwood vzývá dalšího "kontroverzního" amerického hrdinu 6 obrázků v galerii
Richard Jewell | Foto: Warner Bros.
89letý veterán Clint Eastwood je stále při chuti a vůli přinášet další a další dramata inspirovaná novodobými severoamerickými dějinami a personami. Tentokrát dochází na Richarda Jewella, pracovníka bezpečnostní agentury, který v roce 1996 odvrátil bombový atentát na olympijských hrát v Atlantě. Tak jednoduché to ale nebylo...
Richard Jewell | Foto: Vertical Ent.

O čem to je: Clint Eastwood obohatil svou režijní filmografii o další film podle skutečné události. Snímek nazvaný podle hlavního protagonisty Richard Jewell se vrací do roku 1996, kdy se během XXVI. letních olympijských her v Atlantě podařilo pracovníku bezpečnostní agentury, Richardu Jewellovi (Paul Walter Hauser), zachránit tisíce životů nálezem batohu s výbušninou. Z prvotně oslavovaného hrdiny se však později, kvůli manipulativním a zavádějícím informacím z médií, stává hlavní podezřelý. Odstartovaná mediální kampaň pak pomalu ničí hrdinství jednoho muže v očích národa a to spolu s vysilujícím vyšetřováním ze strany FBI činí z jeho doposud poklidného života doslova peklo na zemi. (Vertical Ent.)

Nejspíš i tato mediální štvanice přispěla k tomu, že Richard Jewell zemřel v pouhých 44 letech na srdeční selhání jako následek cukrovky. Ideální látka pro Clinta Eastwood, který připomíná a očišťuje novodobé hrdiny z řad civilistů, a velká herecká příležitost Paula Waltera Hausera v roli hlavní postavy. V dalších úlohách se představí Sam Rockwell, Kathy Bates nebo Olivia Wilde.

V českých kinech bude mít snímek Richard Jewell premiéru 16. ledna 2020.

Clint Eastwood a Paul Walter Hauser během natáčení | Foto: Warner Bros.
Ankety
Na který premiérový (27. 2. 2020) film půjdete do kina?
V síti
1917
Volání divočiny
Vidíš měsíc, Danieli
Daleká cesta (restaurovaná verze)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist