Star Wars: Nejlepší souboj se světelnými meči nejspíš nikdy neuvidíte

Star Wars: Nejlepší souboj se světelnými meči nejspíš nikdy neuvidíte 6 obrázků v galerii
Pokud si myslíte, že už jste všechno co se týče Star Wars viděli a že všechny souboje se světelnými meči máte projeté zepředu dozadu a zpět několikrát a že víte, které jsou nejlepší, nejspíše máte pravdu. Pořád je tu ale varianta, že ten nejlepší souboj se světelnými meči jste nikdy neviděli a ani nikdy neuvidíte.

Jeden z choreografů bojových scén pro úvodní trilogii Star Wars Nick Gillard pro časopis Entertainment Weekly uvedl, že existuje úplně jiná scéna se světelnými meči, která by měla být označována jako nejlepší ze všech. Za tu je nejčastěji označována scéna boje Qui-Gon Jinna s Obi-Wan Kenobim proti Darth Maulovi ve Skryté hrozbě.

Star Wars: Skrytá hrozba | Foto: 1999 Lucasfilm Ltd. & 20th Century Fox

Podle Gillarda je ale nejlepší bojovou scénou vystřižená část filmu Pomsta Sithů, ve které Obi-Wan Kenobi bojuje najednou se šesti osobními strážci generála Grievouse. Ewan McGregor prý tuto scénu trénoval několik týdnů, aby si složitou choreografii vůbec zapamatoval. Když ale došlo na natáčení, docházel filmařům čas a jelikož scéna nebyla pro děj důležitá, rozhodl se George Lucas pro rychlé řešení ve stylu Indiana Jonese s tím, že Obi-Wan na strážce shodí s pomocí síly kus stropu.

Star Wars: Pomsta Sithů | Foto: Twentieth Century Fox Film Corporation, Lucasfilm Ltd.

"Byl to nejsložitější boj, jaký jsme kdy dělali, a George pak přišel a řekl, že je mu to moc líto, ale že na pět z nich hodí kontejner," dodal Gillard.

Škoda, mohla být sranda. Ale třeba nám Vzestup Skywalkera nabídne něco ultimátního...

Ankety
Ocenili byste čtvrtý díl Návratu do budoucnosti?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist