4.1.2020, 14:00

Brzy v kinech: Němci znají recept na utužení rodinných vztahů

Brzy v kinech: Němci znají recept na utužení rodinných vztahů 5 obrázků v galerii
25 km/h | Foto: AČFK
Pěstní souboj, prolití pálenkou a partička ping-pongu. To vše vede k osudovému rozhodnutí, k cestě plné vrcholů a pádů, oddalování i sbližování, humoru i hledání smyslu života. 25 km/h, za jehož režií stojí Markus Goller a jehož hlavní role obsazují Lars Eidinger a Bjarne Mädel, se stal vítězem diváckého hlasování loňské Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

O čem to je: Po mnohaletém odloučení a rozdílně zvolených životních cestách se dva bratři, Christian (43) a Georg (45), setkávají na pohřbu svého otce. Počáteční pěstní souboj přímo na hřbitově, pozdější spočinutí v rodném domě prolité množstvím pálenky a okořeněné partičkou ping-pongu na život a na smrt – to vše nakonec vede bratry k osudovému rozhodnutí. I cesta může být cíl, a tak se oba bratři v emocionálním (i alkoholovém) opojení vydávají na výlet, o němž snili už jako kluci. Na výlet skrz celé Německo na stařičkých mopedech s rychlostí omezenou na 25 km/h. Začíná cesta plná vrcholů a pádů, bratrského oddalování i sbližování, humoru i hledání smyslu života… (AČFK)

„Při rychlosti 25 km/h toho člověk zažije víc. Víc toho vidí, potká víc lidí. Neprosviští prostě kolem,” říká Lars Eidinger, představitel jedné z hlavních rolí. „Bylo by chybou si myslet, že města jako Berlín, Hamburk nebo Frankfurt reprezentují Německo. Naopak, venkov, osady a vesničky, které vidíte ve filmu, Schwarzwald, to je Německo. A to, že jsou bratři díky svému tempu přinuceni projíždět právě těmito městečky, pokládám za velmi důležité.”

Trailer:

„Není to závažné drama ověnčené velkými festivaly, ale divácký film v tom nejlepším slova smyslu. Komedie bizarní i ‚německá‘ i inteligentní i hluboká. Komedie, jakých je v současné evropské nabídce tak poskrovnu,” dodává zástupce distributora Jan Jílek.

Německá road movie 25 km/h vstoupí do českých kin ve čtvrtek 9. ledna 2020.

Ankety
Na který premiérový (27. 2. 2020) film půjdete do kina?
V síti
1917
Volání divočiny
Vidíš měsíc, Danieli
Daleká cesta (restaurovaná verze)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist