9.12.2019, 16:52

TOP kina ČR: Čeští tvůrci se v konkurenci s Hollywoodem rozhodně nemají za co stydět

TOP kina ČR: Čeští tvůrci se v konkurenci s Hollywoodem rozhodně nemají za co stydět 6 obrázků v galerii
Špindl 2 - Hana Vagnerová | Foto: Bohemia MP
Ve čtvrtek vstoupila do českých kin romantická komedie Špindl 2 a nový film ze série Jumanji s podtitulem Další level. Kdo se probojoval na vrchol divácké přízně? A jak si vedly snímky tuzemských tvůrců?

5. PAT A MAT: KUTILSKÉ TRAMPOTY (země vzniku: Česká republika)

Tržby 2 miliony 83 tisíc korun / návštěvnost 15.171 diváků

Dva popletové ze zlínské loutkářské líhně na pátém místě. Na jejich kinosálové dovádění jsme si za poslední roky zvykli. A ačkoliv lze tenhle občas rozpačitý krok vnímat všelijak (tvůrci vlastně natáhli večerníčkovou verzi na delší časový úsek ačkoliv by přidali cokoliv navíc), zápolení dvou kutilských nešiků v konkurenci s Hollywoodem je to ve výsledku sympatické. Navíc si své diváky najde.


4. VLASTNÍCI (Česká republika)

Tržby 2 miliony 697 tisíc korun / návštěvnost 16.355 diváků

Třetí víkend v českých kinech a stále na předních místech tržeb a návštěvnosti. Celovečerní filmový debut Jiřího Havelky těží z atraktivního námětu (schůze majitelů bytových jednotek), trefných dialogů a "koncertu" hereckých hvězd. Prozatím mají Vlastníci na kontě přes 120 tisíc diváků a 18,6 milionů korun v rámci tržeb.


3. ŠPINDL 2 (Česká republika)

Tržby 3 miliony 992 tisíc korun / návštěvnost 26.446 diváků

"Až" třetí místo pro druhý Špindl. Romantická komedie z horského prostředí měla k dispozici nejvíc kin ze všech uváděných filmů - 148!!! Ani to však nestačilo na lepší umístění. Bizarní jízda bez humoru a romantiky může být za výsledek ráda. Ačkoliv téměř nikdy neplatí, že co kritici odsoudí, diváci míjejí obloukem.


2. LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ II (USA)

Tržby 10 milionů 256 tisíc korun / návštěvnost 68.176 diváků

Elsa opustila první místo a musela se spokojit s pomyslným stříbrem. Ledové království II je v českých kinech třetí víkend, na kontě má prozatím 474 tisíc diváků a necelých 72 milionů korun v rámci tržeb. Půlmilion je jistý, na ty úplně nejvyšší příčky v rámci návštěvnosti a tržeb to v rámci roku 2019 a českých kin stačit nebude. Celosvětově se však druhému Ledovému království rýsuje miliarda...


1. JUMANJI: DALŠÍ LEVEL (USA)

Tržby 13 milionů 684 tisíc korun / návštěvnost 84.946 diváků

Jumanji je zpátky a rovnou na vrcholu. Třetí film inspirovaný (video)herním světem se do kin vydává v ten správný čas. "Dvojka" před dvěma roky startovala těsně pod vrcholem, tentokrát je vše jinak (i díky tomu, že Star Wars odstartují až za týden) a Dwayne Johnson a spol. slaví prvenství. Námět lidí v herních avatarech se už sice poněkud vyčerpává, i od tohoto Jumanji se však očekává solidní komerční smršť (předchozí film utržil celosvětově téměř miliardu dolarů).


Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články