Star Wars: Vzestup Skywalkera - do kina pouze na vlastní nebezpečí

Star Wars: Vzestup Skywalkera - do kina pouze na vlastní nebezpečí 5 obrázků v galerii
Star Wars: Vzestup Skywalkera | Foto: Lucasfilm
V Americe je možné všechno. Když už jsou lidé schopni zažalovat výrobce mikrovlné trouby za to, že na ní nebylo varování, že neslouží k sušení koček, což způsobilo, že jistý domácí mazlíček zemřel asi dost ošklivou smrtí, je lepší se pojistit. Proto se studio Disney rozhodlo vydat pro Star Wars vlastní příbalový leták.

Pokud patříte mezi citlivější jedince, vězte, že do kinosálu vstupujete na vlastní nebezpečí. Studio vydalo prohlášení, že vizuální efekty mohou způsobit u lidí s fotosenzitivní epilepsií záchvaty. Jedná se o záchvaty vyvolané silnými světelnými impulzy. Nejčastěji jde přitom o poruchu, která se projevuje u dětí nebo mladých lidí mezi pátým a dvacátým rokem života. Odborníci proto radí raději na film vyrazit ve dvojici a sledovat svého souseda a v případě nutnosti velmi rychle přivolat pomoc.

Star Wars: Vzestup Skywalkera | Foto: Lucasfilm Ltd.

"Star Wars: Vzestup Skywalkera obsahuje několik sekvencí s nepřetržitými záblesky, které mohou ovlivnit diváky s fotosenzitivní epilepsií nebo jinými formami citlivosti na světlo a záblesky," uvádí vydaná zpráva.

Společnost prohlášení vydala poté, co byla mohutně kritizována za světelné efekty v animáku Úžasňákovi 2.

Ankety
Zaujala vás titulní skladba k 25. filmové bondovce?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist