Trailer: Retrojízda se skladatelem Karlem Svobodou unikátním pohledem jeho syna

Trailer: Retrojízda se skladatelem Karlem Svobodou unikátním pohledem jeho syna 6 obrázků v galerii
Karel Svoboda: Šťastná léta | Foto: Česká televize
Záběry ze soukromých rodinných archivů, vzpomínky spolupracovníků a přátel v čele s Karlem Gottem, a hlavně ucelený reprezentativní výběr ukázek tvorby jednoho z nejúspěšnějších českých skladatelů – to je nový dokumentární film Šťastná léta režiséra Petra Kleina Svobody, který vstoupí do českých kin v lednu příštího roku. Představuje se v první ukázce.

Film mapuje nejplodnější období Svobodova života, kdy vznikla většina jeho nejznámějších písní a filmové hudby. Kromě vzpomínek jeho blízkých a kolegů, mezi kterými nechybí například Karel Gott, Helena Vondráčková, Karel Šíp, Michal David nebo Theodor Pištěk, budou v dokumentu vůbec poprvé zveřejněny i soukromé archivní záběry, které osvětlí i skladatelův vnitřní život.

Karel Gott a Petr Klein Svoboda | Foto: Bohemia MP

Režisér snímku a zároveň syn legendárního skladatele Petr Klein Svoboda začal snímek natáčet jako symbolický dárek svému otci k jeho nedožitým 80. narozeninám. Stovky hodin strávených probíráním soukromých archivů a zpovídáním blízkých přátel, kolegů a spolupracovníků Karla Svobody se nyní, po více jak roce práce, vtělilo do celovečerního dokumentu, který chce osobnost skladatele představit i jinak, než je dosud známo. „Chci, aby se ve filmu objevilo vše podstatné, co ovlivňovalo život mého táty, a hudba v něm hrála jednu z nejhlavnějších rolí. Snažil jsem se na plátno převést to, jak jsem mého tátu znal, aby i jeho fanoušci mohli jeho osobnost poznat snad o trochu blíž,“ říká k portrétu Petr Klein Svoboda.

Film Karel Svoboda: Štastná léta vstoupí do českých kin 16. ledna 2020 pod hlavičkou distributora Bohemia Motion Pictures.

Ankety
Přáli byste si prodej nové bondovky streamovacím službám?
Ano
Ne, chci film vidět v kině!
Je mi to jedno, Bond mě nezajímá
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist