25.11.2019, 14:41

TOP kina ČR: Sály se po nástupu Ledového království II otřásly v základech!

TOP kina ČR: Sály se po nástupu Ledového království II otřásly v základech! 7 obrázků v galerii
Ledové království II | Foto: Disney / detail plakátu
Elsa, Olaf a spol. jsou zpátky v kinech spolu s druhým Ledovým královstvím (2019). A po hodně dlouhé době se sály zaplnily doslova k prasknutí.

5. ŽENSKÁ NA VRCHOLU (země vzniku: Česká republika, Slovensko)

Tržby 2 miliony 405 tisíc korun / návštěvnost 14.911 diváků

O téměř polovinu se oproti předchozímu víkendu propadla Ženská na vrcholu. Vztahová komedie s Annou Polívkovou v hlavní roli je v kinech necelé tři týdny a za tu dobu má na kontě přes 125 tisíc diváků a téměř 19 milionů korun. Vzhledem k těm "tragickým" recenzím je to vlastně úspěch.


4. POSLEDNÍ ARISTOKRATKA (Česká republika)

Tržby 2 miliony 605 tisíc korun / návštěvnost 16.744 diváků

Komedie Jiřího Vejdělka je v kinech pátý víkend. V porovnání s Ženskou na vrcholu je na tom o dost lépe - jak u recenzentů, tak u diváků. Za necelých pět týdnů si Poslední aristokratka odnáší z kin téměř 383 tisíc diváků a 58 milionů korun. "Dá" půl milionu platících?


3. LE MANS ´66 (USA)

Tržby 5 milionů 8 tisíc korun / návštěvnost 28.571 diváků

Sportovní drama z prostředí rychlých kol na třetím místě. U kritiků se řadí k letošním nejkvalitnějším dílům, mezi diváky už to taková sláva ale není - za necelé dva týdny na film přišlo přes 80 tisíc diváků, kteří za lístky utratili téměř 14 milionů korun.


2. VLASTNÍCI (Česká republika)

Tržby 7 milionů 184 tisíc korun / návštěvnost 46.704 diváků

Divadelní režisér a herec Jiří Havelka převedl do filmové podoby vlastní předlohu a setkal se s úspěchem. Hvězdně obsazení Vlastníci stojí na dialozích, interakcích a tématu, které se týká mnohých z nás, bytových schůzí. Nebýt Disneyho velkolepého útoku na prvním místě, mohl s nenápadnou dialogovkou Havelka žebříček Top 20 tržeb a návštěvnosti českých kin (statistiky přináší Unie filmových distributorů) ovládnout. Kdyby...


1. LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ II (USA)

Tržby 35 milionů 106 tisíc korun / návštěvnost 230.550 diváků

Elsa, Olaf a spol. jsou zpátky s druhým Ledovým královstvím. K dispozici mělo 160 kin, do nichž přišlo v rámci letošních premiérových víkendů nebývalé množství lidí, kteří utratili pořádné množství peněz. Ledové království II zamíchalo statistikami prvního víkendu historických tržeb a návštěvnosti českých kin. Pochopitelně nestačilo na Avengers: Endgame (drží první příčku za 344 tisíc 411 diváků a 58,4 milionů korun), ale dokázalo si zajistit 7. příčku a přeskočit Mimoně (222 tisíc 328 diváků a 30,8 milionů korun). Disneyho impérium dál válcuje kina po celém světě. Ostatně, drží jak Avengery a marvelovské filmy, tak značku Star Wars, která nejnovější přírůstek vypustí do kin již za pár týdnů. Tohle bude pro studio hodně bohatý "Ježíšek".


Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

Ankety
Na který premiérový film půjdete do kina?
Příliš osobní známost
Králíček Jojo
Pěkně tučná sebeláska
Daleko od Reykjavíku
Velké přání
Extase (obnovená premiéra)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist