20.11.2019, 19:14

Steven Seagal navštíví Evropu

Steven Seagal navštíví Evropu 12 obrázků v galerii
Steven Seagal v Kódu smrti (2008) | Foto: Millennium Films
A je to tady. Událost, na kterou čekají tisíce, možná desetitisíce fanoušků po celé Evropě. Letošní Comic Con ve Vídni nebude jen plný nadšených fanoušků, ale také hereckých ikon, které překonaly oceán, aby svým obdivovatelům připravily celoživotní zážitek.

Ve Vídni se tento víkend uskuteční již pátý ročník největší fanouškovské akce v Evropě. Jedná se o Vienna Comic Con, který překonává hranice desetitisíce fanoušků ročně. Ani letos tomu určitě nebude jinak. Tento ročník nabízí totiž ještě víc než všechny předchozí. VIECC má opravdu bohatý program a navíc se koná v předvánočním období, kdy ve Vídni začínají vánoční trhy, takže se návštěva rakouské metropole během víkendu 22. - 23. 11. jistě vyplatí.

Alex Kingston v Doctor Who (2005) | Foto: BBC Wales

Akce nabízí nespočet prodejních stánků, zajímavých workshopů, přednášek, soutěží, ale také herní sál, kde si můžete půjčit konzole a užít si trochu nevšední zábavy. Každý rok se sem navíc sjíždí několik celebrit a hereckých ikon, které na takové akci zkrátka nesmí chybět.

Tento rok ale musí seznam pohladit každou popkulturní dušičku. Fanoušci mají možnost se zde potkat se Stevenem Seagalem, kterého známe z legendárních snímků jako je například Přepadení v Pacifiku (1992) nebo Kód smrti (2008). Dále se ukáže Alex Kingston, britská herečka známá především ze seriálu Doctor Who (2005), a David Bradley, kterého většina fanoušků pozná jako Filche ze sérií filmů o Harry Potterovi. Letošní ročník nevynechá ani hobit Sam neboli Sean Astin a Jack Dylan Grazer, kterého známe například z filmového Shazama! (2019) nebo oblíbeného hororu To (2017 a 2019).

Sean Astin v Pánu prstenů: Společenstvo prstenu (2001) | Foto: New Line Cinema
Jack Dylan Grazer v Shazamovi! (2019) | Foto: Warner Bros.

VIECC navštíví také slavní komiksoví tvůrci, například Mawil, autor komiksů o pistolníkovi jménem Lucky Luke, nebo například Jim Balent, kreslíř slavné Catwoman, kočičí „hrdinky“ z DC. Se všemi těmito celebritami můžou fanoušci prohodit několik slov, nechat si podepsat své oblíbené fotky nebo komiksy a mít tak zážitek na celý život.

Vídeň navštíví i slavní cosplayeři, kteří zde budou mít možnost ukázat své nejnovější kostýmy, prozradit pár zajímavých rad a tipů jak dosáhnout co nejdokonalejších efektů při tvorbě cosplayů. Mezi takové se řadí také přední český cosplayer Ali, který ve Vídni minulý rok obsadil první místo v cosplay soutěži a ukázal tak Evropě, že Češi nejsou žádní amatéři.

Ali Cosplay | Foto: Chris Kon

Ve Vídni, konkrétně poblíž oblíbeného Prateru, bude zkrátka tento víkend opravdu rušno a o zábavu nebude nouze. Po vzoru tohoto festivalu se bude začátkem února konat akce v Praze, která slibuje stejnou úroveň. Jedná se o Prague Comic Con. No jsme zvědaví. Chystá se tam někdo z vás?

Ankety
Jaký film Alana Parkera máte nejraději?
Bugsy Malone (1976)
Půlnoční expres (1978)
Sláva (1980)
Pink Floyd: The Wall (1982)
Střílejte na měsíc (1982)
Křídla (1984)
Angel Heart (1987)
Hořící Mississippi (1988)
Navštivte ráj (1990)
The Commitments (1991)
Vítejte ve Wellville (1994)
Evita (1996)
Andělin popel (1999)
Život Davida Galea (2003)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist