Kritici versus diváci aneb Nejlepší válečné filmy všech dob

Kritici versus diváci aneb Nejlepší válečné filmy všech dob 17 obrázků v galerii
Mariňák | Foto: Universal Pictures
Do kin vstoupila Bitva u Midway režiséra Rolanda Emmericha, která zatím v recenzích sbírá rozpačité známky. Co na to diváci, to budeme vědět po víkendu. Pokud je válečný žánr vaším šálkem čaje, nabízíme vám v následujícím článku desítku nejlépe hodnocených válečných filmů všech dob. Podle kritiky i diváků.

Uživatelské žebříčky mají různé podoby a často je diskutabilní, jestli si nějaký film natolik vysoké umístění opravdu zaslouží. V případě žebříčku válečných filmů je ale třeba uznale pokynout, že tohle je opravdu silná a hodně barvitá sestava. Potěší umístění hned tří českých snímků a za nejpřekvapivější bychom označili Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny od Mela Gibsona na šestém místě. Ano, je to skvělý válečný film, ale upřímně bychom v divácké TOP10 z posledních let viděli spíše Dunkerk Christophera Nolana (ten je v rámci vašeho hodnocení nejlepších válečných filmů dokonce až na 28. místě).

Ale dost bylo zdržování a jdeme na celou TOP10 podle českých diváků:

Statečné srdce | Foto: 20th Century Fox

DIVÁCI:

Kompletní žebříček podle diváků najdete zde.

Žebříček českých diváků a kritiků se tentokrát poměrně znatelně rozchází, je ale třeba říct, že je to dáno hlavně tím, že recenze se na českém internetu začaly ve velké míře objevovat teprve nějakých 15/20 let zpátky. Tudíž i když by nejspíš kritici taktéž vysoko zařadili některé diváky milované kousky, recenze na dané filmy zkrátka neexistují. Žebříček níže je z toho důvodu spíše výběrem toho nej od roku 2000. To ale nic nemění na tom, že jde o sestavu titulů, které by si žádný milovník válečné tématiky neměl nechat ujít (i když... za tu Troju na desátém místě by si měli kritici sypat popel na hlavu).

Hanebný pancharti | Foto: The Weinstein Company

KRITICI:

Kompletní žebříček podle kritiků najdete zde.

Tak co na tenhle výběr toho "nej" říkáte? Našli jste alespoň v jedné TOP desítce své milované válečné kousky, nebo vám tu některý citelně chybí?

Ankety
Která Daltonova bondovka je podle vás lepší?
Dech života (1987)
Povolení zabíjet (1989)
Nemám rád/a Daltonovy bondovky
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist