Komunismus aneb Nejdelší český film představuje nejdelší český trailer

Komunismus aneb Nejdelší český film představuje nejdelší český trailer 5 obrázků v galerii
Komunismus a síť aneb Konec zastupitelské demokracie | Foto: Česká televize
Proslulý a dost svérázný tuzemský dokumentarista, myslitel, výtvarník Karel Vachek se ve svých 79 letech loučí s celovečerní filmovou tvorbou. Nejnovější a dle jeho vlastních slov též poslední počin nese název "Komunismus a síť aneb Konec zastupitelské demokracie", premiéru měl na festivalu v Jihlavě a nyní míří do vybraných českých kin. Udělejte si čas minimálně na 6 hodin!

Karel Vachek, jehož film Moravská Hellas osobně zakázal prezident Antonín Novotný, je přímým aktérem a živým pamětníkem České nové vlny. Držitel Zlaté kamery na festivalu Berlinale se svým téměř šestihodinovým filmovým románem Komunismus a síť aneb Konec zastupitelské demokracie loučí s aktivní tvorbou a pokládá zásadní otázku pro budoucnost: "Jak učinit svět lepším místem k životu?". Vachek v novince využívá svého bohatého archivu a rekapituluje politiku, umění, náboženství i filosofii. 30 let od listopadu 1989 rekapituluje společnost a pro budoucnost vidí jedinou možnost - přímou demokracii a sílu počítačové sítě.

Z textu distributora: "Zvláštní pozornost je věnována revolucím, počínaje cromwellovskou, které sice posunují lidstvo kupředu, ale za cenu násilí a zneužití ústředních myšlenek k mocenským ambicím jednotlivců. Tak je to i s komunismem, jenž Vachek osobně zažil a podává o tom svědectví. Vzpomíná na své mrtvé příbuzné a cituje své oblíbené knihy a filmy. Dojde i na ukázky z jeho minulých filmů, které dohromady tvoří nepřetržitý a navazující proud obrazů, ve kterém se napříč desetiletími a kontinenty mohou potkat reformní komunista Josef Smrkovský s americkým prezidentem Donaldem Trumpem nebo výtvarník Marcel Duchamp s premiérem Andrejem Babišem. Nic není nemožné a busta Václava Havla posetá houbami se tak znovu vrací na mykologickou výstavu, odkud ji chtějí pořadatelé za každou cenu odstranit. Filozof Milan Hauser, ekonomka Ilona Švihlíková, básník Andrej Stankovič a desítky dalších osobností přijímají Vachkovu výzvu k dialogu, coby nejlepšímu nástroji myšlení." (Background Films)

Komunismus a síť aneb Konec zastupitelské demokracie | Foto: Česká televize
Komunismus a síť aneb Konec zastupitelské demokracie | Foto: Česká televize
Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články