5.11.2019, 10:30

Martin Dejdar: "Role si vybírám podle toho, jestli se mi líbí"

Martin Dejdar: "Role si vybírám podle toho, jestli se mi líbí"
Martin Dejdar | Foto: Archiv TV Markíza

Na zasněžené vysokohorské chatě se odehrává film režisérky Lenky Kny, natočený podle námětu scenáristky Hany Cielové. Příběh představí Annu Polívkovou jako úspěšnou majitelku biokavárny, nadšenou zastánkyni zdravého životního stylu, ale také pečlivou svobodnou matku Helenu. Na slovenských horách, kam se vypraví se svým synkem „Kulíškem“ na vánoční svátky, potkává dva diametrálně odlišné bratry, a stane se tak součástí jiskřivě humorného milostného trojúhelníku. Jednoho z nich se ujal Martin Dejdar.

Jak se vám hrál svérázný horský drsňák Richard, za jehož poněkud neomaleným chováním tušíme jemnou duši?

Role si vybírám podle toho, jestli se mi líbí. Což znamená, že scénář se mi líbil.

Ve vaší jinak bohaté filmografii i moc romantických komedií nenajdeme, zatímco komedií dost. Asi je vám před kamerou bližší to „komické“ než to „romantické“, ne?

No to máte pravdu. Ani si nepamatuji, jestli jsem nějakou romantickou roli ve filmu hrál…

Ženská na vrcholu | Foto: Bioscop

Jako horský záchranář a instruktor adrenalinových sportů ve vysokohorském středisku jste si užil při natáčení na Chopku v Nízkých Tatrách i nějaký ten adrenalin na vlastní kůži… Jak na natáčení vzpomínáte?

Tak adrenalin to byl od prvního dne. Protože kdo to nezažil, jen těžko si umí představit, jaké to je být třicet dní denně na vrcholku Chopku s celým štábem pohromadě. Počasí tam bylo v podstatě hlavním režisérem, protože i když existoval natáčecí plán, stejně se často musel měnit podle počasí. A věřte mi, to se tam na vrcholu změní během minuty.

Jste jistější na lyžích, nebo na snowboardu?

Rozhodně na lyžích.

Jak se vám „romanticky jiskřilo“ s Aničkou Polívkovou?

S krásnou a výbornou herečkou to jde samo!!!

Ženská na vrcholu | Foto: Bioscop

V příběhu hrají důležitou roli děti. Oba jejich představitelé - Toník Holoubek a Emma Voksová, se shodli, že právě s vámi byla na place největší legrace. Jak se vám povedlo dětské kolegy tak nadchnout?

Protože jsem na tom stejně jako oni. Rozhodně mi jsou bližší blbiny než seriózní debaty. A ve spojení s „bráchou” Markem Němcem to byla úplná brnkačka. Pro děti to bylo obzvlášť náročné, takže bylo potřeba je i nějak zabavit.

Dostal jste od režisérky prostor si svého Richarda trochu dotvořit k obrazu svému, nebo jste ho přijal takového, jakého ho stvořily scenáristky - Hana Cielová a Lenka Kny?

Režisér, který s hercem nevytváří postavu společně, není tvůrce. A my jsme tvořili dohromady…

-
-

Související články:

Lenka Kny: "V současnosti velká část populace až hystericky řeší zdravý životní styl"

Od drsného dramatu Stínu neutečeš přes vánoční Přijde letos Ježíšek? se režisérka Lenky Kny tentokrát vydala ve svém novém filmu do hor, aby v romanticky...

Ženská na vrcholu: Marek Němec vypráví, jak se kvůli roli učil jezdit na skútru a večer mrzl na hotelu

Již zítra vstoupí do kin nová česká komedie Ženská na vrcholu, v níž se sympaťák Marek Němec přetahuje s filmovým bratrem v podání Martina Dejdara o Annu...

Anna Polívková: Romantika bez humoru? Patetické

Jedna z nejobsazovanějších českých hereček se již ve čtvrtek objeví v nové romantické komedii Lenky Kny "Ženská na vrcholu". Ve filmu ztvární majitelku...

Trailer: Anna a Boleslav Polívkovi jako dcera a otec ve společném filmu

Zimní romantická komedie představí v hlavní roli Annu Polívkovou, jejíhož otce hraje její skutečný otec Bolek Polívka. Hlavními mužskými představiteli jsou...

Ankety

Co se stane s filmem Posledním z Aporveru?
  • Film nikdy neuvidíme
  • Tvůrci film vydraží a někdo jiný dokončí

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: