3.11.2019, 08:00

Anna Polívková: Romantika bez humoru? Patetické

Anna Polívková: Romantika bez humoru? Patetické 7 obrázků v galerii
Ženská na vrcholu | Foto: Bioscop
Jedna z nejobsazovanějších českých hereček se již ve čtvrtek objeví v nové romantické komedii Lenky Kny "Ženská na vrcholu". Ve filmu ztvární majitelku biokavárna, která odjíždí na hory za odpočinkem a láskou. Co Anna Polívková a hory, děti a romantika? Nejen to se dozvíte v rozhovoru níže.
Ženská na vrcholu | Foto: Bioscop

Vaše Helena je nadšenou propagátorkou zdravého životního stylu. Patříte taky k „fanatikům“ racionální výživy?
K fanatikům určitě ne… ale masa jím hodně málo, myslím si, že by maso mělo být svátečním jídlem. Když se začnete zajímat o vegetariánství, zjistíte spoustu zajímavých věcí, například, že i hodně nejúspěšnějších sportovců jsou vegetariáni, i to, že nadprodukce masa způsobuje hodně velkou část
ekologických problémů… Ale jíst zdravě může být velice prosté, postava Heleny je takový městský extrém, v luhované bříze a pomazánce z lišejníku určitě nefrčím…

Velká část natáčení se odehrávala v exteriérech Nízkých Tater. Jste sama milovnicí hor a zimních sportů, jimž ovšem vaše hrdinka neholduje?
Ano, moc ráda lyžuju, loni jsem objevila krátké lyže a jsem z toho nadšená! Hory, moře, les a louky navštěvuju, kdykoli mám čas... Natáčení na Chopku bylo úžasně dobrodružství.

Ženská na vrcholu | Foto: Bioscop

V posledních letech jste hrála v několika romantických komediích (Dvě nevěsty a jedna svatba, Špindl, Po čem muži touží…). Myslíte, že romantika a humor jdou dohromady?
Podle filmů, které se natočily v této kombinaci, rozhodně. A v životě by se mi romantika bez humoru zdála patetická. I když i takové chvíle jsou někdy fajn.

Ve filmu hrajete maminku osmiletého kluka. Jak se vám obecně s dětmi hraje? A jak jste si rozuměla s malým Toníkem Holoubkem, který vašeho synka Kulíška hraje?
Toník je malý profesionál, byl báječný, pro Emmu Voksovou to byla první zkušenost, ale byla dokonalá. Na Chopku v minus dvaceti to bylo chvílemi náročné, ale byli úžasně stateční oba.

Jak jste si užívala natáčení s hereckými kolegy Markem Němcem a Martinem Dejdarem, jejichž hrdinové – každý úplně jiným způsobem – usilují o přízeň vaší Heleny?
My jsme byli všichni dost připravení na natáčení, ale myslím, že nikdo úplně nečekal, jak s námi zamává Chopok, lanovky, vichry, mlhy, ale i nádhera, kterou občas 2 000 metrů nad mořem nabízí. Bylo to intenzivní a kluci byli skvělí.

Ženská na vrcholu - Anna Polívková a Antonín Holoubek | Foto: Bioscop

Podívej se na Ženská na vrcholu online hned teď!

Ankety
Na který z prosincových blockbusterů se těšíte nejvíce?
West Side Story
Spider-Man: Bez domova
Matrix Resurrections
Jiný/žádný
Nejnovější články:
Načíst další články