Žáby bez jazyka: Nový český film bude mít premiéru na jednom z nejvýznamnějších festivalů na světě

Žáby bez jazyka: Nový český film bude mít premiéru na jednom z nejvýznamnějších festivalů na světě 6 obrázků v galerii
Žáby bez jazyka | Foto: Cinemart
Autorský film Žáby bez jazyka slovenské režisérky Miry Fornay bude uveden ve světové premiéře 23. 11. 2019 pod mezinárodním názvem Cook, F**K, Kill v rámci 23. ročníku Black Nights Film Festivalu (15. 11. – 1. 12.) v estonském Tallinnu v prestižní soutěžní sekci Rebels With Cause. Od roku 2014 je Black Nights Film Festival akreditován FIAPF jako festival kategorie A a patří mezi patnáct nejvýznamnějších festivalů na světě.

Autorský film Žáby bez jazyka scenáristky a režisérky Miry Fornay vznikl v produkci Cineart TV Prague producenta Viktora Schwarcze, koproducentem je slovenský Mirafox, Česká televize, Rozhlas a televízia Slovenska, projekt podpořily Státní fond kinematografie ČR, Auduovizuálny fond SR, Fond EU Media development a Fond EURIMAGES.

Česká premiéra filmu se uskuteční v dubnu 2020. V hlavních rolích filmu o nebezpečných vztahových hrách v rámci rodiny se představí Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Petra Fornayová a Jazmína Cigánková.

Žáby bez jazyka | Foto: Cinemart

Rodinný příběh jednoho dne Jaroslava K. (Plesl) a jeho nejbližší rodiny. Jaroslav K. bojuje o svoje děti, a aby je získal od své ženy Blanky (Cigánková), musí se vyrovnat nejen se svou dominantní matkou Dorotou (Rázlová), ale hlavně se musí poprat se svými nejtemnějšími stránkami a démony. Na jeho metaforické cestě, která je strukturovaná jako počítačová hra, bude muset obětovat víc než by kdokoliv z diváků předpokládal.

Režisérka a scenáristka Mira Fornay se narodila v Bratislavě roku 1977. Absolvovala pražskou FAMU a londýnskou NFTS. Debutovala celovečerními Lištičkami (2009), které byly uvedeny na festivalu v Benátkách. Můj pes Killer z roku 2013 vyhrál hlavní soutěž na festivalu v Rotterdamu a byl uváděn na více než osmdesáti zahraničních festivalech.

Žáby bez jazyka | Foto: Cinemart
Ankety
Chtěli byste, aby Diesel natočil Poslední lovec čarodějnic 2?
Určitě!
Vůbec.
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist