30.10.2019, 14:36

Drsné černobílé drama českého režiséra uspělo na festivalu v Chicagu

Drsné černobílé drama českého režiséra uspělo na festivalu v Chicagu 7 obrázků v galerii
Nabarvené ptáče | Foto: Jan Dobrovský
Po světové premiéře v hlavní soutěži na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách a po následném uvedení v sekci „Special Screenings“ na filmovém festivalu v Torontu vyrazilo Nabarvené ptáče Václava Marhoula po uvedení do českých kin i na festivaly po celém světě.
Kameraman Vladimír Smutný | Foto: Luděk Hudec

Snímek absolvoval svoji americkou premiéru na 55. Mezinárodním filmovém festivalu v Chicagu, kde na závěrečném ceremoniálu dostal kameraman Vladimír Smutný ocenění za Nejlepší kameru. Kameraman snímek natáčel na černobílý 35 mm negativ ve formátu Cinemascope. Smutný je tuzemských nejvýznamnějším kameramanem posledních dekád, na kontě má mimo jiné 7 sošek Českého lva.

Pro film Nabarvené ptáče je to další úspěch za oceánem poté, co koprodukční snímek získal kvalitního amerického distributora – IFC Films. Režisér a producent snímku Václav Marhoul dál objíždí festivaly po celém světě a do začátku příštího roku jej čeká klání o nominaci na cenu Zlatý Glóbus a zároveň s tím i na cenu za Nejlepší zahraniční film v rámci 92. ročníku amerických filmových cen Oscar, kam snímek vyslala Česká filmová a televizní akademie.

Recenze #2: Nabarvené ptáče - Snese krutý příběh s minimem slov srovnání s Marketou Lazarovou? Recenze #2: Nabarvené ptáče - Snese krutý příběh s minimem slov srovnání s Marketou Lazarovou?

Ambiciózní česká produkce, o které bylo v posledních týdnech napsáno první i poslední, se konečně představila divákům v tuzemských kinech. Krutý...

Na Nabarvené ptáče přišlo aktuálně v českých kinech 89 tisíc diváků a zájem o film je i v zahraničí - svědčí o něm nejen pozvání z festivalů ve Velké Británii, Lucembursku, Turecku, Německu, Polsku, Brazílii, Japonsku, Řecku, Irsku, Španělsku, na Ukrajině či v Egyptě, Bělorusku nebo Indii.

Realizace filmu Nabarvené ptáče zabrala 100 filmovacích dnů během šestnácti měsíců v celkem 43 lokacích na Ukrajině, Slovensku, v Polsku a Česku. Poslední, v pořadí 3 531. klapka padla 5. července 2018.

Kameraman Vladimír Smutný | Foto: archiv redakce
Nabarvené ptáče | Foto: Jakub Čech
Ankety
Jste zvědaví na nového Pana Tau?
Ano
Ne
Na koho?
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist