22.10.2019, 09:00

TOP kina ČR: "Zlá" Angelina Jolie je stále přitažlivá

TOP kina ČR: "Zlá" Angelina Jolie je stále přitažlivá 7 obrázků v galerii
Zloba: Královna všeho zlého | Foto: CinemArt CZ, Falcon
Ve čtvrtek měly v českých kinech premiéru dva očekávané filmy, pokračování disneyovské Zloby s Angelinou Jolie v roli záporačky a dramatická road movie Staříci s Jiřím Schmitzerem a Ladislavem Mrkvičkou v rolích mužů, kteří se rozhodnou na stará kolena pomstít komunistické zvůli předchozích dekád. Jak byly nejen tyto snímky úspěšné u diváků?

5. ROMÁN PRO POKROČILÉ (země vzniku: Česká republika)

Tržby 1 milion 280 tisíc korun / návštěvnost 7.900 diváků

Na pátém místě se nic nemění. Vztahová komedie s Markem Vašutem v hlavní roli se drží již pátý víkend mezi nejnavštěvovanějšími tituly. Druhý celovečerák Zity Marinovové má prozatím na kontě přes 135 tisíc diváků a téměř 21 milionů korun. Novináři však snímek poslali takzvaně do věčných lovišť.


4. BLÍŽENEC (USA)

Tržby 1 milion 280 tisíc korun / návštěvnost 7.652 diváků

Will Smith proti Willu Smithovi na čtvrté příčce. Nový projekt oscarového Anga Leeho nedopadl vůbec dobře. Novináři jsou z akční sci-fi rozpačití, snímek ale ve výsledku nezachránil ani zájem diváků. Film s rozpočtem 138 milionů dolarů a digitálně omlazeným Smithem celosvětově utržil pouhých 118 mega.


3. OVEČKA SHAUN VE FILMU: FARMAGEDDON (VB, Francie, USA)

Tržby 1 milion 288 tisíc korun / návštěvnost 8.780 diváků

Oblíbená ovečka Shaun a její nejnovější celovečerák se již třetí víkend drží mezi nejnavštěvovanějšími tituly. Pomohla sci-fi tématika, díky níž si snímek studia Aardman užijí vedle dětí i dospělí diváci. Za necelé tři týdny od premiéry to však není žádný komerční zázrak: na film přišlo celkem 56 tisíc diváků, kteří v pokladnách nechali 8 milionů korun.


2. JOKER (USA, Kanada)

Tržby 10 milionů 848 tisíc korun / návštěvnost 65.136 diváků

Joaquin Phoenix v roli Jokera těsně pod vrcholem žebříčku. Bezkonkurenčně nejnavštěvovanější titul tohoto tuzemského podzimu má prozatím na kontě 321 tisíc diváků a 53 milionů korun. Celosvětové tržby při rozpočtu 55 milionů dolarů činí 737 mega. Miliardu s největší pravděpodobností nepokoří, ale pro studio DC a distributora Warner Bros. jde o obrovský úspěch a vzpruhu do budoucna.


1. ZLOBA: KRÁLOVNA VŠEHO ZLÉHO (USA, VB)

Tržby 11 milionů 247 tisíc korun / návštěvnost 72.516 diváků

Na vrcholu skončila Zloba v podání Angeliny Jolie v druhém filmovém dobrodružství. Nad Jokerem sice neměla výrazně navrch, ale v rámci fantasy-pohádkového žánru přilákala o premiérovém víkendu nejvíce diváků. Recenzenti se nicméně shodují, že kvalitou na první film nemá. A Disney jen ždíme ze značkové látky, co se dá.

Staříci | Foto: CinemArt CZ

Největší zklamání víkendu? Jednoznačně umístění v premiéře uváděných Staříků. Inteligentní dramatickou road movie s Jiřím Schmitzerem a Ladislavem Mrkvičkou provází již od červencového uvedení na festivalu v Karlových Varech velmi dobrá pověst. Recenzenti snímek, v němž se dvojice mužů hodlá pomstít komunistického prokurátorovi, též solidně vychválili. Navíc nejde o žádné úporné drama plné politikaření a antikomunismu. Staříci nakonec obsadili až 11. příčku za 2.818 diváků a 401 tisíc korun.


Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články