17.10.2019, 12:30

Za diváckou nenávist k Batwoman může z velké části tvůrce traileru

Za diváckou nenávist k Batwoman může z velké části tvůrce traileru 5 obrázků v galerii
Batwoman | Foto: The CW / detail plakátu
Nový seriál ze světa DC, který sleduje činy ikonické Batwoman, byl odsouzen do hlubin diváckého zatracení ještě předtím, než byla vůbec odvysílána první epizoda. A kdo by se taky divil, když někdo vytvoří tak provokativní trailer.

Onen trailer na seriál Batwoman se momentálně může chlubit tím, že patří mezi nejhůře hodnocená videa na YouTube, přičemž v jeho komentářové sekci se na něj valí jedna pomluva za druhou. Musí se ale uznat, že některé jsou i docela vtipné. Divákům především vadí přemíra feministických narážek a dojem přehnané politické korektnosti.

Na trailer se můžete podívat zde:

Ať už byl tvůrce traileru kdokoliv, rozhodně vynaložil mnoho úsilí pro to, aby divákům co nejvíce podstrčil pod nos fakt, že Batwoman je žena. No ano. Nechci si hrát na proroka, ale myslím, že to spoustě lidem z onoho názvu také dojde. Problém onoho traileru netkví v tom, že představuje ženskou hrdinku, to je naprosto v pořádku, osobně bych neměl vůbec problém se na takový seriál dívat. Ten zásadní problém je ten, že až příliš poukazuje na fakt, že hrdinka je žena. Do takové míry, až je to otravné. V traileru zazní útržky dialogů jako “It will be when it fits a woman“ nebo “I'm Not About to Let a Man Take Credit for a Woman's Work“, přičemž do toho všeho hraje píseň Here I Come, kde v určité fázi zazní výrazné „I am a woman!“ Ano! My víme, že jsi žena! Proto jsi Batwoman, ne Batman! Ženy také mohou být superhrdinky, to víme už téměř od půlky minulého století. Nabízí se otázka, zda tvůrce vytvořil trailer záměrně takto provokativní, aby se seriálu dostalo co nejvíce pozornosti, byť negativní, nebo zda ho prostě vytvořil tak, jak mu srdce poroučelo. Ať už to bylo jak chtělo, mělo to natolik velkou sílu, že fanoušci berou seriál jedním velkým útokem. A ať už jsou ony útoky zasloužené, či nikoliv, domnívám se, že právě takto sestavený trailer za to nese velkou míru zodpovědnosti.

Co si o Batwoman myslíte vy?

Ankety
Co si myslíte o Obvyklých podezřelých?
Geniální film!
Ujde
Nic moc
Neviděl/a jsem
Nezájem
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist