15.10.2019, 10:20

TOP kina ČR: Filmové pražské orgie propadly

TOP kina ČR: Filmové pražské orgie propadly 7 obrázků v galerii
Pražské orgie | Foto: Bioscop
Jak moc čtvrteční novinky ovlivnily žebříček víkendových tržeb a návštěvnosti českých kin? Odolal fenomenální Joker (2019) Pražským orgiím (2019) a Blíženci (2019) Willu Smithovi? Dočtete se níže.

5. ROMÁN PRO POKROČILÉ (země vzniku: Česká republika)

Tržby 1 milion 275 tisíc korun / návštěvnost 7.649 diváků

Mezi pětici komerčně nejúspěšnějších titulů se dostaly hned dva filmy od tuzemských tvůrců. Pátá příčka patří komedii s Markem Vašutem v hlavní roli. Nebývale kriticky hodnocený snímek je v českých kinech téměř měsíc. A stále se drží mezi nejúspěšnějšími tituly. Vidělo ho téměř 125 tisíc diváků, kteří v pokladnách nechali 19 milionů korun.


4. NÁRODNÍ TŘÍDA (Česká republika, Německo)

Tržby 1 milion 525 tisíc korun / návštěvnost 9.039 diváků

S divácky přístupnějším Románem pro pokročilé trochu překvapivě drží krok i Národní třída. V kinech je necelé tři týdny a prozatím má na kontě přes 88 tisíc diváků a 14 milionů korun. Druhý celovečerák Štěpána Altrichtera zaznamenal narozdíl od autorova debutu Schmitke (2014) výrazně větší zájem diváků. A já to Štěpánovi a celému tvůrčímu týmu ze srdce přeji.


3. OVEČKA SHAUN VE FILMU: FARMAGEDDON (VB, Francie, USA)

Tržby 1 milion 650 tisíc korun / návštěvnost 11.599 diváků

Další jistota žebříčku, ardmanovské plastelínové postavičky v nejnovějším dobrodružství populární ovečky Shaun. Tentokrát dojde na střet s mimozemskou civilizací a film si dle recenzí užijí jak dítka, tak dospělí (především kvůli celé řadě popkulturních sci-fi odkazů). Snímek s podtitulem Farmageddon je v českých kinech druhý víkend a na kontě má necelých 46 tisíc diváků, kteří za lístky utratili přes 6 milionů korun.


2. BLÍŽENEC (USA)

Tržby 2 miliony 291 tisíc korun / návštěvnost 13.622 diváků

Will Smith ve dvojroli, hvězdný režisér Ang Lee a druhé místo žebříčku. Blíženec měl k dispozici 118 kin, ale výsledné tržby/počet diváků nejsou vůbec lichovité. Ambiciózní projekt už před premiérou provázely nepříliš dobré recenze, kdy prvotřídní herec a režisér utopili svůj film v béčkovém scénáři, prvotřídních efektech a podívané, která je částečně k smíchu. Jak si tenhle spektákl s rozpočtem 140 milionů dolarů vedl ve Spojených státech? Na to odpoví později ve svém tématickém článku kolega Tomáš Chvála.


1. JOKER (USA, Kanada)

Tržby 13 milionů 471 tisíc korun / návštěvnost 78.095 diváků

Joker v podání Joaquina Phoenixe se bezkonkurenčně drží na výsluní. Ačkoliv je v kinech druhý víkend, s přehledem ovládl statistiky. Jeden z nejlépe hodnocených filmů tohoto roku (u recenzentů prozatím 85 procent) přitáhl za necelé dva týdny do českých kin přes 225 tisíc diváků. Tržby činily téměř 38 milionů korun. Snad Jokerovi brzy nedojde dech, aby se mohl měřit s dalšími u diváků populárními tituly roku 2019. Celosvětově má Joker při rozpočtu 55 milionů dolarů na kontě už 543 mega. Tohle se Warnerům a DC Comics povedlo.

Pražské orgie | Foto: Bioscop

Největší překvapení víkendu? Tržby a návštěvnost novinky Pražské orgie. Nový film Ireny Pavláskové inspirovaný knihou slavného spisovatele Philipa Rotha skončil až na osmé příčce, přitom měl k dispozici bezkonkurenčně nejvíc kin - 133. Na umírněnou erotiku prokládanou intelektuálními dialogy a retro atmosférou vyrazilo 4.770 diváků, kteří v pokladnách utratili 720 tisíc korun. Nepomohlo mezinárodní herecké obsazení, jméno slavného autora ani erotika v názvu...


Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články