8.10.2019, 15:45

Samuel L. Jackson reaguje na Scorseseho kritiku Marvelu

Samuel L. Jackson reaguje na Scorseseho kritiku Marvelu
Samuel L. Jackson | Foto: Marvel Studios

Bylo naprosto jasné, že prohlášení Martina Scorseseho, v němž zpochybňuje kinematografický vklad studia Marvel, způsobí silnou vlnu reakcí. Fanoušci se bouří a slavný režisér je za tento názor povětšinou velmi kritizován. Svůj názor na danou situaci má ale i jeden z řad Marvelu - herec Samuel L. Jackson.

"Je to jako říct, že Bugs Bunny není vtipný," nechal se slyšet Samuel a z jeho prohlášení je patrné, že se nenechal vykolejit. "Filmy jsou filmy. Jeho filmy se také někomu nelíbí... Každý má svůj názor, takže je to v pořádku. Nikdo kvůli tomu ale nepřestane natáčet filmy."

Samuel L. Jackson | Foto: Marvel Studios

A přesně s tím se asi ztotožňuje většina lidí. Martin Scorsese vyjádřil svůj názor, pravda trošku neomaleně, ale to je jeho věc. Jeho zásluhy v oblasti kinematografie mu nelze upřít, je to Pan režisér, ale pravdou je, že Marvelu se podařilo to, o čem všichni do té doby jen snili. Studia si stále stěžovala, že návštěvnost kin klesá a že filmový průmysl je ztrátový, zisky že už nejsou takové, aby filmaři dostávali odpovídající platy. A ejhle přijde Marvel a kina jsou natřískaná. Protože za tyhle filmy byli fanoušci z celého světa ochotní zaplatit a do kina se vydat, takový film prostě musíte vidět v kině.

Režisérská legenda nepovažuje Marvel za kinematografii Režisérská legenda nepovažuje Marvel za kinematografii

Velkých režisérských osobností, které si vybudovaly renomé v průběhu minulého století, najdeme v Hollywoodu mnoho. A pokud jsou mezi nimi také...

Jistě, není to žádný intelektuální materiál, ale baví, skvěle se na něj kouká a myšlenek k zamyšlení je tam také poměrně dost. Lidé totiž občas zapomínají, že někdy je fajn prostě jen vypnout, zapomenout na realitu a jít se bavit. Proč se občas nepodívat do světa, kde dobro má navrch a hrdinové mají poměrně jasně nastavené morální hodnoty? V naší společnosti nám to chybí, bolestivě si to uvědomujeme každý den, dětem čteme pohádky, abychom je poučili, dali jim nějaké hodnoty a řekli, že to bude dobré, ale dospělí to občas potřebují také.

Navíc nikdy se Marvelu nedalo upřít to, co je z filmů studia neskutečně cítit - láska a respekt vůči milovaným komiksovým hrdinům, poctivá práce, dobrá nálada a zatraceně dobře promyšlené schéma.

-
-
Miňonka
Autor:
Miňonka
Související osoby: Martin Scorsese, Samuel L. Jackson

Související články:

Robert Downey Jr. Oscara nechce!

Robert Downey Jr. je již navždy spojen s postavou Iron Mana. Právě on pomohl Marvelu k neuvěřitelném úspěchu a byl to i on, kdo tu jednu úžasnou éru letos...

Režisér Scorsese to s kritikou Marvelu myslí skutečně vážně

Vytáhl snad režisér Martin Scorsese do války s Marvelem? Skoro to tak vypadá, minulý týden rozvířil vody, když prohlásil, že snímky studia Marvel nepatří...

Režisérská legenda nepovažuje Marvel za kinematografii

Velkých režisérských osobností, které si vybudovaly renomé v průběhu minulého století, najdeme v Hollywoodu mnoho. A pokud jsou mezi nimi také autoři...

Marvel odhalil nového ochránce galaxie. Jaký hrdina se k MCU připojí?

Není nic neobvyklého, že si Marvel veškeré novinky nechává dlouho pro sebe. Přesto se občas stává, že jim nějaká ta informace unikne a fanoušci se pak...

Marvel Cinematic Universe - Deset let zázraku, nebo soumrak kreativity? (závěrečná část)

Dvacet jedna filmů, osmnáct a půl miliardy v tržbách a jedna dekáda úspěchů, i tak by se dal popsat vzestup MARVEL Studios. Je to ale celý příběh?

Marvel Cinematic Universe - Deset let zázraku, nebo soumrak kreativity? (3. část)

Dvacet jedna filmů, osmnáct a půl miliardy v tržbách a jedna dekáda úspěchů, i tak by se dal popsat vzestup MARVEL Studios. Je to ale celý příběh?

Marvel Cinematic Universe - Deset let zázraku, nebo soumrak kreativity? (2. část)

Dvacet jedna filmů, osmnáct a půl miliardy v tržbách a jedna dekáda úspěchů, i tak by se dal popsat vzestup MARVEL Studios. Je to ale celý příběh?

Ankety

Raději bych viděl/a...
  • Úplně novou adaptaci Běžícího muže
  • Pokračování filmu z roku 1987

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: