Nejslavnější filmová sekera se vydražila za slušný balík

Nejslavnější filmová sekera se vydražila za slušný balík 7 obrázků v galerii
Filmové rekvizity, které jsme mohli v různých kultovních snímcích pouze zahlédnout nebo je herci při natáčení rovnou drželi v rukou, patří k oblíbeným položkám movitých sběratelů a fanoušků. Jeden takový má nově doma asi nejproslavenější sekeru filmové historie a nezaplatil za ni věru málo.

Řeč je samozřejmě o legendárním Osvícení, v jehož závěru se Jack Nicholson proháněl po rozlehlém hotelu právě se sekerou. Řádění odnesly mimo jiné dveře od koupelny, skrze něž Jack procedil jednu z nejkultovnějších hlášek (a hereckých výrazů) filmové historie. Film Stanleyho Kubricka se stal navzdory kritice Stephena Kinga respektovanou a často citovanou popkulturní klasikou, na jejíž jméno slyší fanoušci i Hollywood dodnes. Zanedlouho dostaneme v kinech pokračování s Ewanem McGregorem, které nás zavede zpět do ikonického hotelu Overlook, a film čerstvě zanechal výraznou stopu také v oblasti aukcí.

Slaměný vdovec

Sekera, s níž Nicholson předvedl mrazivou hororovou show, se v Londýně vydražila za krásných 209 000 amerických dolarů, v přepočtu tedy přibližně za 4 907 000 korun. Nejedná se tedy zdaleka o nejdražší filmovou rekvizitu, kterou jsou slavné šaty Marylin Monroe z filmu Slaměný vdovec - ty přišly kupce na závratných 4,6 milionu dolarů! Sekera je ale prý ve výborném stavu, a když bude majitel chtít, klidně si může s manželkou doma natočit remake legendární scény. Minimálně "HEEEERE'S JOHNY!" by si mezi dveřmi zakřičet měl.

A jakou filmovou rekvizitu byste chtěli za každou cenu získat vy?

Ankety
Jaký film Alana Parkera máte nejraději?
Bugsy Malone (1976)
Půlnoční expres (1978)
Sláva (1980)
Pink Floyd: The Wall (1982)
Střílejte na měsíc (1982)
Křídla (1984)
Angel Heart (1987)
Hořící Mississippi (1988)
Navštivte ráj (1990)
The Commitments (1991)
Vítejte ve Wellville (1994)
Evita (1996)
Andělin popel (1999)
Život Davida Galea (2003)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist