3.10.2019, 16:00

Premiéry v kinech: Joker narušuje systém a ovečka Shaun řeší, co s mimozemšťankou

Premiéry v kinech: Joker narušuje systém a ovečka Shaun řeší, co s mimozemšťankou 17 obrázků v galerii
Narušitel systému | Foto: Film Europe
Pořádná podzimní sklizeň se nám urodila v rámci prvním letošních říjnových kinopremiér. Největší zájem pochopitelně bude o dlouho očekávaného a již nyní opěvovaného Jokera. Ale ani další snímky nejsou vůbec k zahození. Pojďme si je představit.

JOKER (režie: Todd Phillips)

Režisér pařanské filmové série Todd Phillips překvapil, obsadil Joaquina Phoenixe a publiku představuje kriminálku věnující se zrodu obávaného Jokera. Zkrachovalý komediant, Gotham City a odkazy na legendárního Taxikáře (1976) s Robertem DeNirem stvořily film, který se dle mnohých stává horkým oscarovým kandidátem. Tuzemští recenzenti prozatím dávají vysokých 82 procent.


PARAZIT (režie: Joon-ho Bong)

Vítěz festivalu Cannes míří do českých kin a už nyní je miláčkem novinářů (prozatím snímku Parazit dávají 89 procent). Děj komediálního dramatu sleduje vychytralou chudou rodinu, která se rozhodne infiltrovat do jedné bohaté domácnosti. Jak to dopadne, když se střetnou dva odlišné světy? A jak moc se může původně zamýšlený plán v průběhu "mise" změnit? Odpoví Parazit našláplého jihokorejského tvůrce Bong Joon-hoa.


NARUŠITEL SYSTÉMU (režie: Nora Fingscheidt)

Zrodil se nový německý talent. Debutující Nora Fingscheidt oslňuje festivalové poroty a diváky svým sociálním dramatem Narušitel systému. Snímek pojednává o devítileté dívce s problémových chováním, které nezvládá její matka ani sociální pracovníci. Jak silná a neutěšitelná může být touha po lásce? Tuzemské recenze si přečtete zde.


OVEČKA SHAUN VE FILMU: FARMAGEDDON (režie: Will Becher, Richard Phelan)

Oblíbené plastelínové postavičky jsou zpátky v novém komediálním dobrodružství. Shaun tentokrát absolvuje blízká setkání ovčího druhu, když nedaleko mossinghamské farmy havaruje mimozemšťanka. Podaří se Shaun poslat cizí návštěvnici zpátky domů? Nebo vyhrají ďábelské plány vládní organizace? Další loutkové dobrodružství na cestě.


DOKÁŽEŠ UDRŽET TAJEMSTVÍ? (režie: Elise Duran)

V roce 2009 se podílela na vzniku filmu Báječný svět shopaholiků, nyní spisovatelka Sophie Kinsella inspirovala autorku romantické komedie Dokážeš udržet tajemství? skrze svůj stejnojmenný knižní bestseller. O čem film pojednává? "Emma v návalu alkoholu a paniky z turbulencí vyklopí všechny své tajnosti a intimní pocity neznámému muži na vedlejším sedadle v letadle. Kdyby se už nikdy nepotkali, nic by se nestalo. Z cizince se ovšem vyklube očekávaný Jack Harper, nový nejvyšší šéf v práci. Máloco může být strašnějšího, než jejich druhé setkání… A než pobyt v jedné kanceláři a asi i v jednom městě." Ti dva se dají dohromady, jenže nic není tak ideální, jak se na první pohled jeví.


TICHÉ DOTEKY (režie: Michal Hogenauer)

Absolvent pražské FAMU Michal Hogenauer konečně přichází do kin se svým celovečerním debutem, koprodukčním thrillerem Tiché doteky. Děj se točí kolem mladé au-pair v podání Elišky Křenkové, která se v cizí zemi stará o chlapce z dost netradiční a striktní rodiny. Ustojí mladá žena věčný vodopád tajuplných příkazů a až sektářské rodinné atmosféry? První recenze na film Tiché doteky si přečtete zde. Festivalové ambice snímek nezapře.


THE SOUND IS INNOCENT (režie: Johana Ožvold)

A závěrem dva tuzemské dokumentární filmy. První je dílem Johany Ožvold (rozená Švarcová), režisérky, hudebnice a herečky. I její celovečerák The Sound Is Innocent se soustředí na hudbu, přesněji na elektronickou hudbu, její kořeny i aktuální experimentální proudy a představitele. Analogové syntezátory jsou v kurzu, pro členy téhle subkultury je snímek Johany Ožvold povinnost.


JIŘÍ BĚLOHLÁVEK: "KDYŽ JÁ TAK RÁD DIRIGUJU..." (režie: Roman Vávra)

Jiří Bělohlávek byl do roku 2017 šéfdirigentem České filharmonie, který proslul po celém světě. Život zasvětil hudbě a právě o jeho lásce a náplni pojednává dokumentární film Romana Vávry. Ten Bělohlávka sledoval "poslední dva roky mistrovy životní pouti, aby autenticky zachytil jeho odhodlání, upřímnost, hudební brilanci i vytříbený smysl pro humor a mimořádnou schopnost empatie vůči své rodině i blízkým spolupracovníkům."


Seznam všech říjnových premiér najdete ZDE.

Seznam všech filmů v kinech podle % hodnocení uživatelů Kinobox.cz najdete ZDE.

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články