Blíženec: Podívejte se, jak mohla vypadat verze s Clintem Eastwoodem

Blíženec: Podívejte se, jak mohla vypadat verze s Clintem Eastwoodem 6 obrázků v galerii
Clint Eastwood | Foto: Warner Bros.
Sci-fi Blíženec byla léta tím, čemu v Hollywoodu říkají "development hell", tedy projektem, který se navzdory snaze mnohých nedaří dotáhnout do produkce.

Kolem příběhu hitmana, jehož má odrovnat jeho mladší klon, kroužili v Hollywoodu pěkně dlouho. V devadesátých letech to vypadalo, že film natočí tehdy populární Tony Scott, později byl k projektu mimo jiné přivolán Joe Carnahan (fajnové 'chlapácké' filmy A-Team a Mezi vlky). Carnahan vytvořil takzvaný sizzle reel, aby prezentoval, jak by jeho verze filmu mohla vypadat, přičemž do hlavní role si nezvolil nikoho menšího než Clinta Eastwooda.

Neví se úplně přesně, kdy Carnahan na projektu pro studio dělal, ale video vyšlo na internetu před sedmi lety, přičemž nejde o exkluzivně natočený materiál, ale sestříhané video z několika Eastwoodových jiných filmů:

No, co si budeme povídat, není to úplně marná vize. Nakonec místo toho máme souboj dvou Willů Smithů v režii Anga Leeho, který prý nabízí revoluční 3D formát a dechberoucí akci. Takže jsme asi o nic nepřišli.

Oficiální popis děje: Henry Brogan (Will Smith) je elitní nájemný zabiják, absolutní profesionál, který bez pochybností vždy stoprocentně odvede zadanou práci. Při poslední zakázce se však k němu dostaly informace, které neměl slyšet, proto se ho jeho zaměstnavatel s těžkým srdcem rozhodne nechat zlikvidovat. Koho však poslat na člověka, který je v tomhle oboru nejlepší ze všech? Ideální by byl Henryho dvojník, o něco mladší, odolnější a odhodlanější. Ve společnosti Gemini, vedené technokratem Clayem Verisem (Clive Owen) už léta probíhá tajný projekt, který právě tuhle možnost nabízí. Henry se poprvé bojí o život. V patách má rovnocenného protivníka, který předvídá jeho každý krok a každý úder vrací o něco silnějším protiúderem. V doprovodu tajné agentky Danny (Mary Elizabeth Winstead) zběsile prchá napříč kontinenty, než mu dojde, že pokud má mít aspoň nějakou šanci na přežití, musí se svému pronásledovateli postavit tváří v tvář. V ponurých kulisách budapešťských katakomb se mu ho konečně podaří zahnat do kouta, ale když se mu podívá do očí, má najednou mnohem víc otázek než odpovědí. Proti němu stojí jeho o třicet let mladší Já. A stále ho chce zabít.

Sci-fi thriller Blíženec uvede do českých kin společnost CinemArt 10. října.

Blíženec | Foto: Cinemart
Ankety
Brali byste třetí řadu sitcomu Hospoda?
Rozhodně!
Ne, dvě řady bohatě stačily
Do téhle chvíle jsem netušil/a, že seriál existuje
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist