30.9.2019, 14:33

TOP kina ČR: Hynek Čermák přejel hvězdnou konkurenci

TOP kina ČR: Hynek Čermák přejel hvězdnou konkurenci 7 obrázků v galerii
Národní třída - Hynek Čermák | Foto: detail plakátu / Falcon
Předchozí film režiséra Štěpána Altrichtera (Schmitke) se do žebříčku Top 20 tržeb a návštěvnosti českých kin nedostal vůbec. A ejhle, Národní třída s Hynkem Čermákem to vyhrála na celé čáře! Nevídané.

5. RAMBO: POSLEDNÍ KREV (země vzniku: USA)

Tržby 1 milion 977 tisíc korun / návštěvnost 12.006 diváků

Pojďme ale pěkně popořádku, tedy od pátého místa. Tam se propadl loučící se John Rambo v podání nesmrtelného Sylvestera Stalloneho. Minule startoval na třetí pozici, nyní klesl na pátou příčku. Za necelé dva týdny má vietnamský veterán na kontě lehce přes 44 tisíc diváků a necelých 7 milionů korun. Celosvětově to při rozpočtu 50 milionů dolarů dělá 46 mega. Slabota.


4. PŘES PRSTY (Česká republika)

Tržby 2 miliony 568 tisíc korun / návštěvnost 15.969 diváků

Víkendové tržby a návštěvnost se nesou ve znamení úspěchu tuzemského filmu; mezi pěticí komerčně nejúspěšnějších jsou hned tři "kousky". Pomyslná bramborová medaile zbyla na debutujícího režiséra Petra Kolečka a jeho sportovně-vztahovou komedii. Přes prsty je v kinech pátý víkend a celkově má na kontě téměř 300 tisíc diváků a 46 milionů korun. Bezkonkurenčně nejúspěšnější tuzemský titul aktuálního žebříčku Top 20.


3. AD ASTRA (USA)

Tržby 3 miliony 29 tisíc korun / návštěvnost 17.372 diváků

Brad Pitt přemýšlí ve vesmíru o existenci a smyslu života na třetí příčce. Tak trochu jiné sci-fi Ad Astra se po minulém druhém místu propadlo na pomyslný bronz. Prozatímní vrchol režisérské kariéry Jamese Graye. Dle mnohých je však tenhle snímek docela dost nadhodnocen. Tuzemský divácký ohlas nicméně solidní.


2. ROMÁN PRO POKROČILÉ (Česká republika)

Tržby 3 miliony 681 tisíc korun / návštěvnost 23.509 diváků

Po minulém prvenství se Vašut a spol. musí spokojit s druhou příčkou. Komediální vztahovka Román pro pokročilé odradila většinu novinářů, diváci ale filmu zůstali věrni i tentokrát. Za necelé dva týdny od premiéry má na kontě 88 tisíc platících a 13 milionů korun.


1. NÁRODNÍ TŘÍDA (Česká republika, Německo)

Tržby 6 milionů 547 tisíc korun / návštěvnost 42.361 diváků

Režisér Altrichter a producenti Národní třídy mohou být spokojeni. "Buran" z pražského sídliště v podání Hynka Čermáka s přehledem ovládl žebříček tržeb a návštěvnosti, nandal to Stallonemu, Pittovi i Vašutovi a někdejší divácký nezájem o Altrichterův debut Schmitke (2014) je zapomenut. Národní třída měla k dispozici největší počet kin (138). Je však třeba dodat, že snímek se řadí k těm takzvaně menším, nemá tak hvězdné herce (Hynek Čermák promine) a široké čtenářské publikum (filmaři se inspirovali knihou Jaroslava Rudiše Národní třída). Gratulace režiséru Altrichterovi a celému filmovému štábu.

Tenkrát v Hollywoodu | Foto: Sony Pictures Entertainment

Vyjma první Národní třídy se do Top 10 nedostala žádná další čtvrteční novinka. Snímek Woodyho Allena Deštivý den v New Yorku (2019) odstartoval na 11. příčce. Animák pro nejmenší Princ Krasoň (2018) skončil ještě o stupínek níž. Dokumentární portrét Jiřího Suchého obsadil až 19. místo. Spokojen může být naopak Tarantino a tuzemský distributor jeho snímku Tenkrát v Hollywoodu (2019), který o víkendu dosáhl mety 400 tisíc diváků. Aktuálnímu Top 20 vévodí i z dlouhodobého pohledu v rámci tržeb. Snímek za necelých 7 týdnů utržil 65 milionů korun.


Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

Ankety
Co říkáte na blížící se konec seriálu Ordinace v růžové zahradě?
To to trvalo!
Štve mě to, Ordinace neměla nikdy skončit!
Ono to pořád ještě běží?!
Ani nevím, že takový seriál existuje
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist