Jaká byla doba před internetem? Králové videa oprašují VéHáeSky

Jaká byla doba před internetem? Králové videa oprašují VéHáeSky 11 obrázků v galerii
Králové videa - z natáčení | Foto: archiv autorů
Pamatujete na doby videa, rychlodabingu a nelegálních videokazet? Na doby před internetem, FullHD obrazem a prostorovým zvukem? Na doby, kdy jste museli čekat několik měsíců, než se film objevil ve vaší videopůjčovně, abyste ho mohli zkouknout? Nebo na doby, kdy videopůjčovny neexistovaly a vytoužené filmy jste si museli opatřovat pokoutně na černých burzách?
Králové videa | Foto: archiv autorů

Pamětníci a VHS fandové již několik let úpěnlivě pracují na celovečerním dokumentárním filmu Králové videa, který vás zavede do dob analogu, jednohlasného dabingu a pašování videokazet ze západu. Všem, kteří si tuto dobu pamatují, se jistě vybaví hluboko zasuté vzpomínky. Těm, kteří tu dobu nezažili, přinese hromadu zajímavých a historicky cenných informací.

Je to pomyslný piedestal všech těch odvážných lidí, kteří plnili západní kulturou obýváky a díky nimž vyrostla celá generace filmových fanoušků.

Autoři dokumentu v současnosti vyhlašují crowdfundingovou sbírku, v níž vybírají finanční příspěvky na dokončovací práce - color grading, úpravu obrazu a zvuku, vykoupení práv k filmovým ukázkám. To, co máte dneska v HD kvalitě lusknutím dvou prstů, bývalo vzácné a o to více ceněné. Pojďme si to společně připomenout spolu s Krály videa.

Králové videa | Foto: archiv autorů
Králové videa - Ondřej Neff | Foto: Festival otrlého diváka
Ankety
Která verze intra se vám líbí nejvíc?
Hra o trůny
Černobyl
Perníkový táta
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist